Auto.sk Auto.sk

Novinky

ABT vylepšilo Audi RS Q8. Dostalo nový výfuk a vyšší výkon

Maximálna rýchlosť môže byť zvýšená až na 315 km/h a podvozok možno znížiť poriadne blízko k asfaltu.
ABT vylepšilo Audi RS Q8. Dostalo nový výfuk a vyšší výkon ABT

O Audi Q8 sme informovali len pred pár dňami, keďže na slovenský trh prichádza jeho plug in hybridná verzia. Viac informácií o pohone a cene si prečítate v staršom článku - KLIKNITE SEM! Teraz sa pozrieme na trochu iné Audi Q8. Také, ktoré má v názve ešte navyše "rýchle" písmena "RS" a prešlo rukami dvorného úpravcu koncernových áut, spoločnosti ABT. K športovejšiemu vzhľadu dostalo výfukový systém ABT s elektronicky kontrolovateľnou klapkou na obidvoch vetvách výfuku. Výsledkom má byť "charizmatický" zvuk. Znížením spätného tlaku prispieva výfuk aj k nárastu výkonu vozidla. Štvorica karbónových koncoviek s priemerom 102 mm navyše dotvára aj vzhľad vozidla.

ABT

Svojím dielom k celkovému výsledku prispievajú aj čierne lesklé 23-palcové kolesá ABT High Performance GR. V porovnaní s tradičnými odlievanými diskami sú o 40 % ľahšie. Moderné technológie umožnili úpravcovi prísť s tenším dizajnom. Vozidlo dostalo viacero nových prvkov z uhlíkových vlákien, za zmienku určite stojí výraznejší zadný spojler. 

ABT

Dobrým základom pre Audi RS Q8 je vzduchový podvozok. Aj s ním sa ABT trochu pohralo. V komfortnom režime je o 25 mm nižšie, v dynamickom ešte o ďalších 15 mm nižšie a v režime "Coffee Mode" je ešte o 10 mm bližšie k asfaltu. Upravený je aj motor, ktorý štandardne produkuje výkon 441 kW. Po vylepšeniach stúpla táto hodnota na 515 kW a za ďalší príplatok až na 544 kW. To isté platí aj o krútiacom momente, ktorý dosahuje maximum 880 Nm, prípadne až 920 Nm. S vylepšením motora sa zvýšila aj maximálna rýchlosť vozidla na 310 km/h resp. 315 km/h.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní