Auto.sk Auto.sk

Život vodiča

Zamrznuté okno už nemusí byť problém. S týmito trikmi

I keď je tohtoročná zima veľmi vrtkavá, stále dokáže prekvapiť mrazivými dňami. Pre motoristov to znamená skoré vstávanie a rannú rozcvičku v podobe oškrabávania. Ak však viete ako na to, vôbec sa nemusíte namáhať.
A "solution" to clear frost off your windshield - YouTube

I keď je tohtoročná zima veľmi vrtkavá, stále dokáže prekvapiť mrazivými dňami. Pre motoristov to znamená skoré vstávanie a rannú rozcvičku v podobe oškrabávania. Ak však viete ako na to, vôbec sa nemusíte namáhať.

Vodiči, ktorí parkujú vonku, sa každú zimu naťahujú pri rannom štarte auta s namrznutými oknami. Večné oškrabávanie alebo ofukovanie okna však nikoho nebaví. Jedno je pracné, druhé dlho trvá. Vy však chcete z miesta odísť čo najskôr a neskončiť za volantom so skrehnutými končatinami. Ak ste si nekúpili rozmrazovač na pumpe a neviete, čo teraz, s týmito jednoduchými trikmi sa vám to podarí.

Teplá voda

Všetci dobre vieme, že sklo sa nesmie vystavovať tepelným šokom. Už sa vám možno stalo, že ste vytiahli pohár z umývačky riadu a naliali si doňho ľadový nápoj. Alebo naopak do studenej kanvice vodu na čaj. Sklo dokáže praskať veľmi jednoducho. Ak však použijete vodu izbovej teploty, ľad na skle sa uvoľní. Hrozí však riziko zamrznutia vody, ktorú lejete. Preto používajte toto riešenie iba núdzovo.


zdroj: Giphy.com

Pridajte chemikáliu

Nemrznúca zmes, ocot alebo alkohol. To všetko sú zlúčeniny, ktoré majú nižší bod mrazu ako voda. Ak preto vaše sklo poprášite niektorou z týchto tekutín, dokážete sa vyhnúť dlhému škrabaniu okien. Najlepšie funguje roztok vody a alkoholu, ktorý v podstate sekunduje nemrznúcu zmes, no je podstatne lacnejší. Na jeho výrobu potrebujete jeden diel vody a dva diely denaturovaného liehu. Vznikne tak roztok, ktorý si môžete naliať napríklad do rozprašovača a mať stále pri sebe. Ak by ste chceli doslova kuchynské riešenie na kolene, zmiešajte vodu so soľou.

zdroj: Youtube.com

Zakrývajte si okno

Iste, tento bod môže pre mnohých vyznieť ako samozrejmosť. Ak už okno namrznuté máte, táto rada vám veľmi nepomôže. Pomôže vám však predísť nepríjemnostiam. Okno si pod pokrývkou nevytvorí vrstvu námrazy, keďže je aspoň čiastočne tepelne izolované. Spolu s ostatnými trikmi v tomto článku. Aby ste neskončili ako chudák na videu.

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní