Auto.sk Auto.sk

Život vodiča

Vodička na českej diaľnici D6 išla v protismere, poslúchla navigáciu

Polícia po incidente upozorňuje, aby vodiči slepo neposlúchali navigáciu a pozorne sledovali dopravné značenie.
Vodička na českej diaľnici D6 išla v protismere, poslúchla navigáciu

Polícia po incidente upozorňuje, aby vodiči slepo neposlúchali navigáciu a pozorne sledovali dopravné značenie.

V pondelok približne o druhej hodine ráno stretli českí policajti počas bežnej hliadkovacej jazdy auto, jazdiace v protismere po českej diaľnici D6. Na ich polovici cesty išlo opačným smerom pri zvodidlách a pokračovalo smerom na Sokolov. Policajná hliadka ihneď zapla majáky a vydala sa za vozidlom. Šoférka na výzvu “STOP POLICIE“ reagovala a odstavila auto pri zvodidlách. 

Jeden z policajtov začal okamžite odkláňať dopravu a druhý pomohol vodičke opustiť diaľnicu. Dychová skúška nepreukázala požitie alkoholu a muži zákona spísali o incidente zápisnicu. Priestupok sa bude riešiť v správnom konaní, kde vodičke hrozí pokuta 10-tisíc českých korún a odobratie vodičského preukazu na jeden rok. Ako dôvod jazdy v protismere uviedla, že iba poslúchla navigáciu a priznala, že pravdepodobne nebola aktualizovaná. Celý incident sa odohral na 160. km diaľnice D6, keď policajti smerovali k mestu Cheb.

Polícia vyzýva, aby šoféri slepo nepočúvali príkazy navigácie a v prvom rade sledovali dopravné značenie. Ak sa niekedy ocitnete v protismere na diaľnici, tak sa nikdy nepokúšajte otočiť alebo cúvať. Podľa českých policajtov treba zájsť čo najskôr do odstavného pruhu, alebo ku krajnici. Následne si má posádka obliecť reflexné vesty a odísť za zvodidlá. Posledným krokom je kontaktovanie polície.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Tagy

Pokračovať v čítaní