http://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=.Kg1L3AogVV7VoRsjQw6zMbfj52YXNr6H7USs18tFSL.07/fastid=fkceldpfnabsrrkjnvevsywjrymb/stparam=qflebrdjha/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=

Auto.sk Auto.sk

Život vodiča

Pretekár Jordi Gené radí, ako jazdiť bezpečne na snehu (vyberáme z archívu)

Jordi Gené prezradil niekoľko základných tipov, ako jazdiť na snehu, aby sa vám vyhýbali nehody.
Seat - Drive on a snow like a pro - YouTube

Jordi Gené prezradil niekoľko základných tipov, ako jazdiť na snehu, aby sa vám vyhýbali nehody.

Jordi Gené má za sebou mnoho rokov v rôznych pretekárskych sériách. Okrem iného účinkoval v sériách WTCC a neskôr TCR, väčšia časť jeho kariéry je prepojená so Seatom. Teraz prezradil niekoľko základných tipov, ako jazdiť na snehu, aby sa vám vyhýbali nehody.

  • Predvídajte a berte to zľahka, je základným pravidlom pre jazdu v drsných podmienkach.
  • Pri zjazde z kopca je podstatné využívať motor na brzdenie. Jazda na nízkych prevodových stupňoch pomôže pri udržiavaní kontroly nad vozidlom a zároveň menej zaťažujete brzdy.
  • Ak jazdíte na snehu, dávajte pozor na čierne miesta na ceste, mohol by tam byť čierny ľad. Dôležité je ostať pokojný a nerobiť náhle manévre. Volantom otáčajte jemne a iba zľahka stúpajte na brzdu, pokým neprejdete cez miesto s čiernym ľadom a pneumatiky nezískajú priľnavosť.
  • Hmlové svetlá používajte iba v naozaj extrémnych podmienkach, lebo môžu oslepovať ostatných účastníkov premávky, ak sú použité nesprávne.

Po zaparkovaní pri mínusových teplotách treba zaradiť "P" na autách s automatickou prevodovkou. V prípade manuálnej odporúča Jordi Gené zaradiť neutrál, prípadne prvý prevodový stupeň. Nasleduje už len odklopenie stieračov, aby neprimrzli o sklo.

Tagy

Pokračovať v čítaní