Auto.sk Auto.sk

Život vodiča

Pozrite si, ako zabezpečiť auto s bezkľúčovým systémom pred zlodejmi

Vo videu sme hľadali spôsob, ako zamedziť krádeži vozidla s bezkľúčovým systémom.
Ako (ne)ukradnúť auto s bezkľúčovým odomykaním - YouTube

Vo videu sme hľadali spôsob, ako zamedziť krádeži vozidla s bezkľúčovým systémom.

Bezkľúčové systémy uľahčujú život šoférom, aj zlodejom. Vstup do auta a naštartovanie bez toho, aby ste kľúč vybrali z vrecka, sa stáva štandardom a túto praktickú vymoženosť ponúkajú už aj lacné autá. Ako sa ukázalo, táto technika má svoju bezpečnostnú dieru. Na krádež vozidla s bezkľúčovým systémom stačí zlodejom zariadenie s cenou v desiatkach eur. 

Mnohokrát im stačí pristúpiť zvonku ku vchodovým dverám a signál z kľúča ukrytého za dverami zosilniť. Auto sa následne odomkne a po stlačení tlačidla “Štart“ aj naštartuje. Ako prebieha celý proces v praxi, zachytila bezpečnostná kamera majiteľa ukradnutého vozidla. Článok aj s videom si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze – KLIKNITE SEM!

My sme hľadali spôsob, ako podobnej krádeži zamedziť. Ako jednoduché domáce riešenie sa ukázal alobal. Stačí zabaliť kľúč do alobalu a jeho signál následne nie je možné zachytiť a teda ani zosilniť. Nejde o praktické riešenie na každý deň, veď nikomu sa nebude chcieť so sebou nosiť alobal a neustále rozbaľovať a zabaľovať kľúč od auta. 

Našťastie existuje aj lepšie riešenie. Na internete možno nájsť špeciálne obaly na kľúče, ktoré zabránia šíreniu signálu z kľúča. Dobre je kľúč takto zabezpečiť aspoň na noc. Cez deň je to už na zvážení jednotlivca, lebo nasadením obalu sa celý zmysel bezkľúčového systému stráca. Ak sa vám nepáči ani jedno z riešení, je dobré kľúč aspoň doma nenechávať za vchodovými dverami, ale ukryť ho ďalej, aby zlodej nedokázal jeho signál zachytiť.

Tagy

Pokračovať v čítaní