Auto.sk Auto.sk

Život vodiča

Jazdenie počas koronavírusu: Tieto úľavy avizovala polícia

V priebehu posledných dní administrátor policajnej stránky odpovedal na najrôznejšie otázky ľudí. Niektoré odpovede sú veľmi vtipné, iné zas skôr informatívne. Väčšina príspevkov rieši vychádzanie, nosenie rúšok alebo karanténu. V zopár príbehoch však odpovedá aj na otázky, ktoré trápia vodičov. Zo
Jazdenie počas koronavírusu: Tieto úľavy avizovala polícia

V priebehu posledných dní administrátor policajnej stránky odpovedal na najrôznejšie otázky ľudí. Niektoré odpovede sú veľmi vtipné, iné zas skôr informatívne. Väčšina príspevkov rieši vychádzanie, nosenie rúšok alebo karanténu. V zopár príbehoch však odpovedá aj na otázky, ktoré trápia vodičov. Zozbierali sme ich pre vás v tomto článku.

Neplatná STK

Za jazdu s neplatnými dokladmi môžete mať vážne problémy. Aspoň tak to platilo doteraz. Čo i len jeden deň neplatná technická či emisná kontrola vám mohla priniesť pokuty rádovo niekoľko stoviek eur. Navyše, túto pokutu ste mohli dostať až niekoľko rokov potom, ako ste svoju STK a EK zanedbali. Pre koronavírus je však zatvorené takmer všetko, na čo si spomeniete. Polícia prostredníctvom svojho Instagramu informovala, že pokuty počas tohto kritického obdobia odpustí.

Strata dokladov

Ak ste v tomto období stratili technický preukaz, nezúfajte. Máte ešte jeden. V prípade straty iných dokladov určite kontaktujte políciu telefonicky alebo prostredníctvom facebookovej stránky.

Nezabúdajte však na to, že aj keď políciu momentálne môžeme vídať na uliciach menej, stále je tu pre nás. A jej úlohou nie je len pomáhať, ale aj chrániť. Napriek kritickému stavu v spoločnosti pravidlá stále platia rovnako pre každého. Tieto upozornenia vyplynuli z otázok ľudí na Instagrame.

Pozor na rýchlosť

Ak ste si mysleli, že sa teraz všetci policajti venujú hraničným kontrolám a kontrolám kamiónov, ste na omyle. Sami sme boli svedkami toho, že dohľad nad dodržiavaním maximálnej povolenej rýchlosti príslušníci vykonávajú aj v tomto období. Navyše, polícia prostredníctvom svojho Facebooku už dávnejšie informovala o tom, že pristúpi k využívaniu objektívnej zodpovednosti. V praxi to znamená, že tú pokutu na "dvacku" neukecáte tak, ako ste zvyknutí. Opatrne.

Samostatná jazda až od 18

Či je vírus alebo nie, toto pravidlo platí stále. Bez ohľadu na to, či pomáhate svojim blízkym alebo máte inú motiváciu, za volant môžete sadnúť iba s platným vodičským preukazom. Ak patríte do kategórie sedemnásťročných vodičov, povinnosť jazdiť so skúseným spolujazdcom pre vás platí naďalej.

Rúško v aute

Ak v aute jazdíte sám, rúško nepotrebujete. Z ohľaduplnosti k ostatným si ho však pred vystúpením v zaľudnených zónach radšej nasaďte.

Tagy

Pokračovať v čítaní