Auto.sk Auto.sk

Novinky

Volkswagen postupne naštartuje výrobu, začne Bratislavou

Už skôr odštartovala produkcia závodov na výrobu dielov, teraz chce postupne Volkswagen štartovať aj výrobu áut v Európe.
Volkswagen postupne naštartuje výrobu, začne Bratislavou Volkswagen

Volkswagen postupne vo svojich fabrikách opäť spustí výrobu. Produkcia bude obnovená v závislosti od súčasnej dostupnosti dielov, požiadavkách vlád v Európe a vývoji predajnosti vozidiel. "Zdravie našich zamestnancov má najvyššiu prioritu. Vytvárame bezpečné pracoviská a maximálnu úroveň ochrany zdravia pomocou 100 bodového plánu," komentoval postupné obnovenie výroby Andreas Tostmann, člen predstavenstva značky, zodpovedný za výrobu a logistiku. Volkswagen Group Components už začal s výrobou dielov vo fabrikách v Braunschweigu a Kasseli od 6. apríla. Neskôr od 14. apríla nasledovali fabriky na výrobu dielov v Salzgitteri, Chemnitzi a Hanoveri spolu s poľskými závodmi, aby zabezpečili komponenty pre Čínu. Automobilka má už dosť skúseností so zabezpečením zdravotných štandardov z otvárania fabrík v Číne, kde je už v činnosti 32 z 33 výrobných závodov.

V najbližších dňoch obnoví výrobu aj v európskych fabrikách, ako prvá bude na rade Bratislava a Zwickau, kde sa výroba rozbehne v týždni od 20. apríla. Ďalšie závody v Nemecku, Portugalsku, Rusku, a USA začnú fungovať v týždni od 27. apríla. V priebehu mája potom naštartuje výrobu v Južnej Afrike, Argentíne, Brazílii a Mexiku.

Pokračovať v čítaní