Auto.sk Auto.sk

Video a foto

Rozlúčka so sezónou alebo veteránom vinárskym krajom

Až 120 historických vozidiel sa prišlo do Šenkvic rozlúčiť s veteránskou sezónu. Trasa viedla ako zvyčajne po Malokarpatskej vínnej ceste.
Rozlúčka so sezónou alebo veteránom vinárskym krajom

Až 120 historických vozidiel sa prišlo do Šenkvic rozlúčiť s veteránskou sezónu. Trasa viedla ako zvyčajne po Malokarpatskej vínnej ceste.

Na poslednú rozlúčku s veteránskou sezónou sa prišlo do našej malebnej obce Šenkvice rozlúčiť takmer 120 historických vozidiel. Podujatie usporiadalo združenie VTC Veterán Tatra Club Šenkvice pod názvom Veteránom vinárskym krajom 2018. Paleta vozidiel bola veľmi pestrá nielen značkami vozidiel, ale aj ročníkmi ich výroby. Najzaujímavejšie auto na zraze bolo Bugatti 57C s kompresorom z roku 1938. Tento krásny kus histórie sa práve vrátil z Francúzska, kde vyhral hlavnú cenu svetoznámej sklárskej firmy Lalique na Festivale Bugatti v Molsheime 2018. Zaujímavosťou tohto auta, okrem krásnej mladej šoférky je. že to bola posledná bugattka, vyrobená vo fabrike v Molsheime pred okupáciou Nemcami. 5 dní potom, ako opustila fabriku, mesto zabrali Nemci a to bol koniec pre Bugatti.

Veteránom vinárskym krajom 1 (25 obrázkov v galérii)

Tento rok prebehol už 4. ročník tohto krásneho jesenného podujatia.  Trasu sme navrhli ako zvyčajne po Malokarpatskej vínnej ceste.

Veteránom vinárskym krajom 2 (25 obrázkov v galérii)

 Viedla cez malebné obce okresu Pezinok, Senec a Trnava. Podujatie nám oficiálne odštartoval starosta obce, Mgr. Peter Fitz . Toto podujatie nám od skorého rána do podvečerných hodín zlátilo slniečko, a tak všetky veteránske autá boli oveľa krajšie v jeho svetle.

Veteránom vinárskym krajom 3 (25 obrázkov v galérii)

Na štarte boli s veľkou účasťou zastúpené aj zahraničné posádky z Českej republiky, Rakúska, čo svedčí o atraktívnosti našich akcií nielen u nás, ale i v zahraničí. Za usporiadanie podujatia veľké poďakovanie patrí organizačnému týmu, partnerom a sponzorom, bez ktorých by sa toto krásne jesenné podujatie v našej obci nedalo usporiadať, za čo sme ako združenie veľmi vďační, a taktiež kamarátom, ktorí už nie sú medzi nami, ale myslia na nás tam hore a vždy nám zariadia krásne počasie  a my spomíname na nich pri tejto príležitosti.

Veteránom vinárskym krajom 4 (24 obrázkov v galérii)

Autorský spracoval: Binder Martin,

Tagy

Pokračovať v čítaní