Auto.sk Auto.sk

Video a foto

Pozrite si Retro Prague Historic Rally 2019

Myšlienka naložiť krásavcov na autovlak a premiestniť sa cez noc niekde ďaleko, kde je unikátna príroda, zaujímavé a hlavne kľukaté cesty, je výborná a hodná nasledovania.
Pozrite si Retro Prague Historic Rally 2019

Myšlienka naložiť krásavcov na autovlak a premiestniť sa cez noc niekde ďaleko, kde je unikátna príroda, zaujímavé a hlavne kľukaté cesty, je výborná a hodná nasledovania.

Štvrtok 11.7. 18:00 štart pri budove Národného múzea v Prahe, prejazd Václavákom, potom naložiť 60 krásavcov na autovlak, pár plzenských a šup zaliezť pod perinku. Piatok 8:00 vlaková stanica Poprad, autíčka šup dole, 9:00 Veľká Lomnica raňajky pod Lomničákom. Tak to bol grandiózny začiatok Retro Prague Historic Rally Praha – Tatry - Praha.

Slniečko svietilo, Tatry sa ukázali v celej kráse.  60 posádok z ČR, Slovenska, Nemecka a USA, ktoré šťastne priviezol vlak až do Popradu, sa pripravovalo v  golfovom areáli na štart. Menia sa sviečky, zosúlaďujú stopky, dolieva olej, ladí sa karburátor. Pred štartéra, Milana Kňažka, sa zoraďujú Bugatti 35, Rolls Royce, Bentley, Mercedesy, Lagondy, Jaguáre,  BMW alebo Ferrari, ale našli sa  Pragy, či  Škody Felicie alebo  Tatry. Detičky mávajú. Je presne 10:00, posádky v minútových intervaloch presne na sekundu vyrážajú na trojdňovú jazdu cez Tatranskú Lomnicu, Štrbské Pleso, Žilinu do Vrátnej doliny, kde je koniec prvej etapy. Ďalší deň sa jazdí cez malebné Beskydy, cez Zlín do  cieľa druhej etapy  Kroměříža. Na posledný deň je plánovaná etapa Boskovice,  Polička a Poděbrady - Praha  Pankrác. Počasie na Slovensku vydržalo, v Čechách to bolo horšie, ale v nedeľu do cieľa prišli skoro všetky posádky. Myšlienka naložiť krásavcov na autovlak a premiestniť sa cez noc niekde ďaleko, kde je unikátna príroda, zaujímavé a hlavne kľukaté cesty, je výborná a hodná nasledovania.

Retro Prague Historic Rally 2019 (1) (25 obrázkov v galérii)

Retro Prague Historic Rally 2019 (2) (25 obrázkov v galérii)

Retro Prague Historic Rally 2019 (3) (25 obrázkov v galérii)

Retro Prague Historic Rally 2019 (4) (21 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní