Auto.sk Auto.sk

Video a foto

Pozrite sa na stretnutie veteránov Tatranský Oldtimer 2018 očami fanúšičky

Prinášame pohľad zvonku na dianie podujatia Tatransky Oldtimer 2018. Vďaka výhre sa na jeden deň do partie veteránistov dostala Renáta Polakovičová.
Pozrite sa na stretnutie veteránov Tatranský Oldtimer 2018 očami fanúšičky

Prinášame pohľad zvonku na dianie podujatia Tatransky Oldtimer 2018. Vďaka výhre sa na jeden deň do partie veteránistov dostala Renáta Polakovičová.

Prvýkrát v mojom živote sa mi podarilo byť priamou účastníčkou Veterán zrazu z dekády 30-tych rokov, konkrétne Tatranského Oldtimeru 2018, ktorý sa konal symbolicky 7. júla tohto roku. Išlo už o tretí ročník zrazu historických vozidiel. Mne sa však táto možnosť naskytla vďaka môjmu aktívnemu zapojeniu sa do súťaže na Facebooku a samozrejme šťastnej výhre pre mňa a môjho priateľa. 

Marian Bazala

S priamym organizátorom, príjemným pánom Martinom Mladoňom sme sa stretli o deviatej hodine ráno v Tatranskej Lomnici pred hotelom Morava a po našom zoznámení sa som mala možnosť vidieť samotné prípravy aktívnych, krásne dobovo zladených účastníkov na výjazd. Neodradilo ich ani ranné sychravé počasie a húževnato kontrolovali nielen technickú stránku vozidiel, ale aj ich bezchybný vzhľad. Lak sa leštil na každom kroku. Bolo ťažké odtrhnúť zrak od toľkých krásnych historických kúskov. Napokon sa však v presne stanovenom čase o pätnásť minút vyrazilo na cesty.

Tatranský Oldtimer 2018 (1) (25 obrázkov v galérii)

Pre mňa bol určený  čierny krásavec, limuzína z roku 1932, s číslom 56 z Bratislavy. Bol to neopísateľný zážitok nastupovať do takéhoto exkluzívneho, cenného vozidla, kde história dýchala svoje príbehy. Mojím osobným šoférom bol príjemný majiteľ pán Schwarz, ktorý ma počas jazdy oboznamoval s "tajomstvami" veteránov. Naša prvá zastávka bola v Ždiari, kde bola výstava naplánovaná do 11:00. Veterány sa zaparkovali pred Ski centrom Strachan. Po vypnutí všetkých motorov to bola priam "horská oáza pokoja". Umocnenie zážitku bolo v samotnom malebnom prostredí hôr, ktoré bolo neopísateľne krásne. Uchýlenie a občerstvenie sme našli v novom Medveďom brlohu Strachan, ktorý, ako inak, nesklamal. Jediné, čo nám nebolo dopriate, bol výhľad na Vysoké Tatry. Bolo to však znamenie, že sa tu máme v budúcnosti vrátiť znova.

Marian Bazala

Nová trasa smerovala do Popradu. Popri nej bolo možné kochať sa nielen krásou našich krajov, ale aj srdečnými ľuďmi, malými, veľkými, mladými i staršími, ktorí nám neprestajne kývali, fotili, zastavovali sa, odbiehali od svojej práce, len aby mohli v sprievode vidieť "živé dejiny vozidiel". A to sa predsa len dalo vychutnať, keďže sme neprekračovali rýchlosť 30 km/h. Po príjazde do Popradu, na námestie sv. Egídia sa okrem výstavy veteránov konala i Retro módna prehliadka Salónu První Republiky z Brna. Musím priznať, že všetci účastníci boli nádherne zladení a s eleganciou a štýlom  predviedli skutočne skvostné módne kúsky. Posilniť sme sa išli obedom v hoteli Satel. Prekvapujúco nás odchytil profesionálny fotograf, zábavný pán Bazala, ktorý nám spravil krásne momentky v jeho športovom veteráne, ktoré zdolalo Le Manche svojou 24 hodinou jazdou v roku 1958. Musím priznať, že sadnúť si do takéhoto "útulného" vozidla bolo priam umenie. 

Marian Bazala

Potom už nasledovala cesta naspäť. Nebol však dôvod na plač, lebo priamo v parku v Tatranskej Lomnici sa o 15:00 hod. konal Concours d´elegance o Pohár primátora Vysokých Tatier. V rámci neho boli postupne nielen predvedené, ale aj so zaujímavosťami predstavené veterány, ktorých bolo viac než 80. Medzitým sa o hudobný zážitok postaral swingový orchester The Fats Jazz Band z Bratislavy. Dobrá nálada veruže nikomu nechýbala.

 

Tatranský Oldtimer 2018 (2) (22 obrázkov v galérii)

Pre jeden úžasne strávený jedinečný deň ako VIP v tak úžasnom kolektíve veteranistov s ich nestarnúcimi veteránmi vďaka húževnato zanietenému a láskavému pánovi Martinovi Mladoňovi patrí moje veľké " Ďakujem." Nedá sa opísať slovami, ako čarovne okúzľujúce to všetko bolo. Naozaj platí to, že je jedenkrát lepšie vidieť, ako stokrát "čítať". 

Renáta Polakovičová

Foto: Marian Bazala

Tatranský Oldtimer 2018 (3) (24 obrázkov v galérii)

Tatranský Oldtimer 2018 (4) (19 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní