Auto.sk Auto.sk

Video a foto

Modernizovaný Hyundai i30 sa ukazuje na prvých fotkách. Dostane vylepšené motory

Okrem nových a vylepšených motorov dostane Hyundai i30 aj nové asistenčné systémy. Vylepšením prešiel aj interiér s novým digitálnym prístrojovým panelom.
Modernizovaný Hyundai i30 sa ukazuje na prvých fotkách. Dostane vylepšené motory

Okrem nových a vylepšených motorov dostane Hyundai i30 aj nové asistenčné systémy. Vylepšením prešiel aj interiér s novým digitálnym prístrojovým panelom.

Hyundai ukázal nové modely i30 ešte pred oficiálnou premiérou v Ženeve. Na fotografiách si môžeme pozrieť všetky typy karosérie fastback, hatchback aj kombi vo verzii N Line, ktorá odkazuje na športový model i30 N. Hyundai po prvýkrát použil označenie N Line aj pre karosériu kombi. Pri pohľade spredu si môžeme všimnúť upravenú prednú masku, je širšia a má výraznejší 3D vzor. 

Nové sú aj príplatkové LED svetlomety s denným svietením v tvare písmena V. Zadné kombinované LED-ky majú tvar V a dotvárajú symetrický efekt medzi prednou a zadnou časťou vozidla. Päťdverový model dostal upravený zadný nárazník s dôrazom na zlepšenie aerodynamiky vozidla. Široký difúzor má dodať vozidlu športový akcent, ktorý umocňujú aj nové hmlové svetlá. V rámci modernizácie sa rad i30 dočkal aj troch nových lakov karosérie Dark Night, Silky Bronze a Sunset Red.

Hyundai i30 N Line (7 obrázkov v galérii)

Vo vnútri dostal model i30 tak isto tri nové farby interiéru Pewter Gray, Ebony Brown a Charcoal Grey. V ponuke zostáva aj existujúce čierne prevedenie interiéru. Sedadlá môžu byť potiahnuté látkou, kožou alebo kombináciou oboch, čím vzniká možnosť až ôsmich kombinácií interiéru. Všetky automobilky postupne nasadzujú do svojich vozidiel digitálny prístrojový panel a Hyundai nie je výnimkou. V modeli i30 stavil na nový displej s uhlopriečkou 7-palcov. V strede palubnej dosky je výrazne väčší 10,25-palcový dotykový displej multimediálneho systému. Plná kompatibilita so službami Android Auto a Apple Car Play je samozrejmosťou. Od leta 2020 bude k dispozícii aj zrkadlenie telefónov bez potreby pripojenia telefónu cez kábel.

Nový i30 prichádza prvýkrát s plnohodnotnou technológiou Bluelink.

Funkcie Bluelink

 • Nájsť moje auto: vodiči môžu ľahko lokalizovať svoje vozidlo v neznámom prostredí
 • Vzdialené služby: vodič môže svoje vozidlo na diaľku uzamknúť
 • Odoslať bod záujmu do navigácie: vyhľadanie miestnych bodov záujmu a odoslanie výsledkov do navigačného systému vozidla
 • Zabezpečenie: upozornenie na spustený alarm vozidla
 • Údržba: správy o vozidle (napr. tlak v pneumatikách) a informácie o jazde

Hyundai i30 Fastback N Line (8 obrázkov v galérii)

Vylepšený je aj balík rozšírených bezpečnostných prvkov Hyundai SmartSense.

Funkcie SmartSense

 • [Nové] Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu so sledovaním vozidla pred sebou - Lane Following Assist (LFA)
 • [Nové] Asistent na upozornenie na vozidlá pri cúvaní - Rear Collision-avoidance Assist (RCA)
 • [Nové] Upozornenie na pohnutie sa vedúceho vozidla - Leading vehicle Departure Alert (LVDA)
 • [Nové] Asistent na monitorovanie mŕtveho uhla - Blind-Spot Collision-Avoidance Assist (BCA)
 • Systém autonómneho núdzového brzdenia - Front Collision-Avoidance Assist (FCA) s detekciou chodcov a [Nové] detekciou bicyklov
 • Sledovanie únavy vodiča - Driver Attention Warning (DAW)
 • Automatické prepínanie diaľkových svetiel - High Beam Assist (HBA)
 • Sledovanie dopravných značiek - Intelligent Speed Limit Warning (ISLW)
 • Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu - Lane Keeping Assist (LKA)

Hyundai i30 N Line kombi (10 obrázkov v galérii)

Hyundai i30 prichádza s vylepšenou zostavou pohonných jednotiek. Novinkou je 1,5-litrový DPi benzínový motor s dvojitým vstrekovaním paliva s výkonom 81kW (110 k), ktorý sa dodáva so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a je základnou motorizáciou faceliftovaného modelu. Naopak nový motor 1,5 T-GDI s výkonom 117,5 kW (160 k) je najsilnejšou motorizáciou. Štandardne je dodávaný s mild hybridnou technológiou a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. S mild hybridnou technikou bude za príplatok dodávaný aj litrový benzínový trojvalec s výkonom 88 kW. Prvýkrát je tiež k dispozícii so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT).

iMT odpojí motor od prevodu potom, ako vodič uvoľní plynový pedál. To umožňuje vozidlu vstúpiť do dvoch možných úrovní dojazdu v závislosti od podmienok. Pri prvej úrovni beží motor na voľnobeh. Pri druhej úrovni sa motor dočasne vypne, aby sa ušetrilo ešte viac paliva. Pre tých, ktorí dávajú prednosť automatickej prevodovke, je k dispozícii aj 48-voltový Mild Hybrid s 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou. V ponuke motorizácií ostáva 1,6-litrový dieselový motor s výkonom 85 kW (115 k) s možnosťou voľby 6-stupňovej manuálnej prevodovky alebo 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky. Za príplatok je tiež dodávaný s mild hybridnou technológiou.

Nový Hyundai i30 sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2020. Kombinácia výbavy N Line a karosérie kombi bude k dispozícii od leta.

Tagy

Pokračovať v čítaní