Auto.sk Auto.sk

Video a foto

Megane R.S. stanovil nový rekord na Nordschleife. Príde v obmedzenom počte

Nová verzia zajazdila Nürnburgring zároveň najrýchlejšie v histórií značky. Nebudú chýbať výfuky Akrapovič, ani brzdy Brembo. Najostrejší model v histórií príde len v zopár stovkách kusov.
Renault Mégane R.S. Trophy-R 2019 Nürburgring Nordschleife lap record - YouTube

Nová verzia zajazdila Nürnburgring zároveň najrýchlejšie v histórií značky. Nebudú chýbať výfuky Akrapovič, ani brzdy Brembo. Najostrejší model v histórií príde len v zopár stovkách kusov.

Francúzska značka Renault je známa predovšetkým svojimi autami pre bežných ľudí. Praví nadšenci motorizmu však vedia, že jej ostré modely rodinných hatchbackov sa radia medzi elitu vo svojej kategórií. Víťazstvo novej rýchlej verzie modelu Megane v segmente kompaktných áut manifestuje, že automobilka neustále napreduje.

Renault Megane RS Trophy R
Zdroj: Renault

Celým menom Megane R.S. Trophy-R je špeciálna verzia športového Meganu, ktorá je špičkou ponuky francúzskej značky. Na Nordschleife jazdí už 15 rokov v kategórií sériových vozidiel v rámci viacerých generácií. Exkluzívnu "erkovú" verziu poháňa rovnaký agregát ako bežný Megane R.S. Trophy. Objem motora 1,8 litra je zosilnený turbodúchadlom, ktoré je založené na technológií podobnej F1. Vďaka tejto konfigurácií dosiahne výkon 224 kW a krútiaci moment až do 420 Nm.

Renault Megane RS Trophy R
Zdroj: Renault

Na rozdiel od nižšej konfigurácie má model Trophy-R prepracovanejšie rozloženie váhy a aerodynamiku. Superrýchla verzia schudla až 130 kilogramov, zmizol zadný rad sedadiel a malé rozdiely v aerodynamike znižujú odpor vzduchu a zvyšujú prítlak. Pribudlo aj spevnenie karosérie a auto zatáča ešte presnejšie. Model, z ktorého vyrobí divízia Renault Sport iba niekoľko stoviek kusov, je vybavený populárnymi výfukmi Akrapovič, brzdami Brembo, pružením Ohlins a sedadlami Sabelt.

zdroj: Youtube.com

Na Nürnburgringu zajazdilo rekordne rýchle kolo na pneumatikách Bridgestone s jazdcami F1 Danielom Ricciardom a Nikom Hülkenbergom za volantom, čím sa stalo najrýchlejším automobilom kategórie, ktorý do zeleného pekla kedy zavítal. 20,6 kilometrovú trať prešiel za 7"40'100, a tak stanovil aj novú referenčnú hodnotu pre trať s dĺžkou 20 832 metrov. Najšportovejšia verzia príde do predaja v obmedzenom počte koncom roka 2019. Odhadovaná cena sa bude pohybovať na úrovni 50-60 tisíc eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní