Auto.sk Auto.sk

Video a foto

Maskovaný Ford Bronco ukazuje svaly v teréne. Predávať sa bude aj v Európe

Meno Bronco sa vynára z histórie Fordu a opäť poslúži pre terénne zamerané SUV. Jeho schopnosti mimo spevnených ciest naznačuje video testovacieho prototypu.
The Ford Bronco: Prototype Testing | Ford - YouTube

Meno Bronco sa vynára z histórie Fordu a opäť poslúži pre terénne zamerané SUV. Jeho schopnosti mimo spevnených ciest naznačuje video testovacieho prototypu.

Predstavenie nového SUV značky Ford s názvom Bronco sa nezadržateľne blíži. Svedčí o tom aj fakt, že samotná automobilka zverejňuje prvé materiály s jasným cieľom, upozorniť na príchod nového modelu. Model Bronco americká automobilka vyrábala od roku 1965 do roku 1996. Po dlhšej odmlke chystá Ford jeho v poradí šiestu generáciu, ktorá by nemala ostať nič dlžná povesti terénneho auta. Naznačuje to aj video, zobrazujúce poriadne maskované Bronco v teréne. V Mohavskej púšti ho prevetral off road pretekár Brad Lovell. Bočná silueta maskovaného vozidla nám na záberoch pripomína Ford Ranger s odseknutou zadnou časťou. Možno nie sme ani ďaleko od pravdy, keďže Bronco bude postavené na rovnakej platforme s rebrinovým rámom. Navyše vozidlo vo videu je len testovací prototyp, v ktorom Ford pod pozmenenou karosériou Rangeru testuje techniku Bronca. Dizajn nového modelu sa tak bude od toho, čo vidíme vo videu, určite líšiť. Priznáva to aj Ford v komentári pod videom. Lepšiu predstavu o vzhľade nám dáva pretekársky špeciál Bronco R Baja 1000. Sériový model bude, samozrejme, mať o poznanie triezvejší, civilnejší vzhľad.

Ford Bronco R Baja 1000
Ford Bronco R Baja 1000

Ford o použitej technike zatiaľ mlčí. Ak však máme vychádzať z modelu Ranger, tak vieme predpovedať, že pod kapotu sa dostane štvorvalcový motor 2,3 l EcoBoost s výkonom 201 kW. Alternatívou k nemu by mohol byť vidlicový šesťvalec 2,7 l EcoBoost s výkonom 242 kW. Predstavenie vozidla je naplánované už túto jar a tešiť sa naň môžeme aj v Európe.

Tagy

Pokračovať v čítaní