Auto.sk Auto.sk

Video a foto

Honda Civic prichádza v novej verzii Sport Line. Poznáme slovenskú cenu

Honda Civic Sport Line sa začne predávať od 15. januára, odlíšiť sa chce najmä športovým dizajnom, inšpirovaným modelom Civic Type R. Pritom ostane civilným autom s trojvalcovým motorom.
Honda Civic prichádza v novej verzii Sport Line. Poznáme slovenskú cenu

Honda Civic Sport Line sa začne predávať od 15. januára, odlíšiť sa chce najmä športovým dizajnom, inšpirovaným modelom Civic Type R. Pritom ostane civilným autom s trojvalcovým motorom.

Do modelového radu Civic pre rok 2020 zaradila Honda nový model Sport Line, ktorého dizajn exteriéru je inšpirovaný uznávaným modelom Type R. Nový model Sport Line sa bude dodávať v dvoch výbavách – základný model Comfort Sport Line a model najvyššej kategórie Executive Sport Line. 

Športový dizajn

Výrazný dizajn Civicu je v modeli Sport Line zvýraznený pridaním predných a zadných bočných prahov, zadného difuzéra a jemného zadného spojlera, vzdávajúceho hold športovému dedičstvu Hondy. Model Sport Line sa vyznačuje aj 17“ zliatinovými kolesami s lesklou čiernou povrchovou úpravou. Pridanie kompletných LED svetlometov a denných prevádzkových svetiel stavia na čistejšom smerovaní štýlu, ktorým sa bude vyznačovať celý modelový rad Civic. Okrem výberu existujúcich farieb pre všetky modely Civic sa Sport Line bude dodávať aj v neprehliadnuteľnej novej modrej perleťovej farbe Obsidian Blue Pearl.

Modernizácia interiéru

Podobne ako pri vylepšeniach exteriéru, aj množstvo štýlových modernizácií interiéru nových variantov Sport Line bude presahovať vylepšenia, zavedené v modelovom rade Civic pre rok 2020. Novinkou pre model Sport Line sú červené detaily stehov na sedadlách, volante, manžete radiacej páky a dverových paneloch, pričom vŕtané hliníkové pedále odzrkadľujú známe športové dedičstvo značky Honda. Vráťme sa ešte k sedadlám. Napriek vyzdobeniu červenými stehmi sa nám z fotiek zdá, že ide o rovnaké sedadlá, na aké sme zo Civicu zvyknutí. Je to trochu škoda, keďže základné "sedadlá" nestíhajú za schopnosťami famózneho podvozka a šofér sa musí pri športovej jazde držať "zubami - nechtami", aby z nich nevypadol.

Honda Civic Sport Line

Model Sport Line je štandardne vybavený informačno-zábavným systémom Honda CONNECT, ktorého súčasťou je rádio DAB, Apple CarPlay a Android Auto. Vo vyšších výbavových stupňoch je do systému integrovaná aj cúvacia kamera.

Sport Line dostane trojvalec

Pri vývoji modelu Sport Line sa kládol dôraz na dosiahnutie čo najpresvedčivejšieho športového výrazu. Model je vybavený 1,0-litrovým trojvalcovým motorom Honda s turbodúchadlom. Jednotka VTEC Turbo generuje slušných 126 koní a krútiaci moment 200 Nm pri papierovej spotrebe 4,8 l/100 km podľa staršieho meracieho cyklu NEDC. Varianty Sport Line sa budú dodávať buď so šesťrýchlostnou manuálnou prevodovkou alebo s automatickou prevodovkou CVT, vybavenou páčkovým radením.

Honda Civic Sport Line
Honda Civic Sport Line

Spojenie trojvalcového motora a výrazu Sport Line sa môže zdať trochu paradoxné. Jasné, aj nám by sa do tohto vozidla hodil výkonnejší štvorvalec s objemom 1,5 l. Na druhej strane, ak by sme si mali vybrať z ponuky trojvalcových motorov, práve motor Civicu by bol favoritom. 

Nechýbajú asistenčné systémy

Podobne ako vo všetkých modeloch Civic, aj súčasťou modelu Sport Line je balík aktívnych bezpečnostných technológií, ktoré automobilu pomohli získať najvyššie hodnotenie v testoch NCAP. Bezpečnostné funkcie sú štandardne doplnené systémom aktívnej bezpečnosti Honda SENSING a asistenčnými technológiami. Súčasťou bezpečnostného systému je brzdový systém na zmierenie následkov zrážky, adaptívny tempomat, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu a rozpoznávanie dopravných značiek. Modely najvyšších výbav budú obsahovať aj informácie o mŕtvom uhle, vrátane funkcií monitorovania priečnej premávky a sledovania predchádzajúceho vozidla nízkou rýchlosťou.

Civic Sport Line bude dostupný na slovenských dealerstvách Honda od 15. januára 2020 s uvádzacím bonusom až 1.800 EUR a akciovou cenou už od 18.890 EUR.

Honda NSX

Honda v tomto roku predstaví aj svoj vrcholný športový model NSX v novom laku „Indy Yellow Pearl II“. Toto farebné dedičstvo sa v minulosti používalo na pôvodných kultových modeloch NSX a S2000 v Európe. Podľa zverejnených fotiek nový lak športovému autu naozaj pristane. Hneď by sme si dali povedať... 

Honda NSX
Honda NSX
Honda NSX

Tagy

Pokračovať v čítaní