Auto.sk Auto.sk

Tech

Tesla má konkurenciu! Faraday Future už testujú.

asistent, čisto elektrická jazda spojená s vysokým výkonom, nekompromisným vybavením a pocitom luxusu. To všetko bývali doteraz menovky spojené s Teslou. Americký startup Faraday už ale testuje svoju verziu crossoveru jazdiaceho na elektrickú energiu. Ba čo viac, plánujú Tesle konkurovať v prvom rad
Tesla má konkurenciu! Faraday Future už testujú.

asistent, čisto elektrická jazda spojená s vysokým výkonom, nekompromisným vybavením a pocitom luxusu. To všetko bývali doteraz menovky spojené s Teslou. Americký startup Faraday už ale testuje svoju verziu crossoveru jazdiaceho na elektrickú energiu. Ba čo viac, plánujú Tesle konkurovať v prvom rade práve v autonómnom riadení.

Nová predprodukčná verzia modelu FF91 bola nafilmovaná v Hollywoode, kde testovali práve spomínané autonómne riadenie a porovnávali ho aj s riadením Tesla Model X. Auto momentálne ešte nevyzerá výnimočne luxusne a výbavou takisto neohúri. Dáva jasne najavo, že ešte stále má od produkčného modelu na míle ďaleko a dizajnérov čaká veľa práce. No ani to neodrádza startup od odvážnych tvrdení v oblasti zlepšenia autonómneho riadenia. Do dňa D, kedy automobilka spustí výrobu prvých kusov má v pláne zabudovať do automobilu tú najprepracovanejšiu technológiu, aká na trhu bude. Okrem iného plánujú namontovať 3D lidar (v podstate radar fungujúci na laserovej báze, pozn. Red.), 10 kamier s vysokým rozlíšením, 13 radarov s dlhým a krátkym dosahom a 12 ultrazvukových senzorov. Ako sa s týmto cieľom automobilka popasuje, to zatiaľ nie je isté. No jasné je, že nastáva doba, kedy sa už automobily pomaly viac podobajú počítačom ako strojom.

Faraday Future. Americký startup na ceste k autonómnej jazde...

zdroj: youtube.com
Faraday Future

Tagy

Pokračovať v čítaní