Auto.sk Auto.sk

Tech

Nissan bojuje proti nehodovosti tieničmi signálu.

Podľa štatistík v Anglicku vzrástol počet vodičov používajúcich telefón za dva roky o 23 percent a minulý rok sa pohyboval až na úrovni 31 percent. Každý piaty vodič za volantom dokonca SMSkuje. Nissan sa rozhodol zastaviť tento trend a urobil mu bodku naozaj kontroverzným spô
Nissan bojuje proti nehodovosti tieničmi signálu.

Podľa štatistík v Anglicku vzrástol počet vodičov používajúcich telefón za dva roky o 23 percent a minulý rok sa pohyboval až na úrovni 31 percent. Každý piaty vodič za volantom dokonca SMSkuje. Nissan sa rozhodol zastaviť tento trend a urobil mu bodku naozaj kontroverzným spôsobom.

Nissan navrhol koncept opierky, ktorá bude fungovať ako tienič akéhokoľvek signálu. Takto chce bojovať proti narastajúcej nehodovosti spôsobenej používaním mobilných telefónov. Opierka bude vyrobená z kovových materiálov, ktoré fungujú ako Faradayova klietka a odtienia nielen GSM signál, ale aj WiFi, Bluetooth a celkovo každé spojenie mobilu so svetom. Ak si teda telefón vložíte do opierky, stanete sa offline. Nech to znie akokoľvek kontroverzne a strašidelne, Nissan prízvukuje, že technológia Signal Shield by bola aplikovaná len v lakťovej opierke. A tak každý, komu sa radikálny „detox“ nepáči, si jednoducho odloží telefón inam. Tento vynález preto neslúži ako intervencia, skôr ako príležitosť pre každého, kto si riziká jazdy s takýmto rozptýlením zodpovedne uvedomuje. I keď ho Nissan prezentuje ako koncept, je pravdepodobné, že Signal Shield budeme môcť vidieť už v najbližšom Juke.

Nissan Signal Shield

zdroj: Youtube.com

Tagy

Pokračovať v čítaní