Auto.sk Auto.sk

Tech

Koenigsegg Agera RS stanovil nový rýchlostný rekord 447 km/h

Švédsky výrobca sa zviditeľnil už druhým rekordom v krátkom čase. V blízkej budúcnosti môžeme očakávať priblíženie sa k rýchlosti 500 km/h.
Koenigsegg Agera RS hits 284 mph - VBOX verified - YouTube

Švédsky výrobca sa zviditeľnil už druhým rekordom v krátkom čase. V blízkej budúcnosti môžeme očakávať priblíženie sa k rýchlosti 500 km/h.

Prednedávnom sme informovali o novom rekorde v podaní Koenigsegg Agera RS. Šprint na 400 km/h a následné spomalenie na nulu zvládol za 36 sekúnd a 44 stotín. Švédsky výrobca tak prekonal dovtedajší rekord Bugatti Chiron. Teraz prišiel čas na ďalší rekordný zápis modelu Agera RS. Za volant sa posadil továrenský jazdec, Niklas Lilja a stanovil nový rýchlostný rekord. Výsledná maximálna rýchlosť 447,24 km/h bola stanovená ako priemer z údajov, nameraných počas dvoch jázd v opačnom smere. V druhom meranom pokuse dosiahol Lilja rýchlosť až 457 km/h. Prekonal tak doterajší rekord Bugatti Veyron Sport 430,98 km/h. 

Vo videu môžeme vidieť opatrnú akceleráciu až po približne 300 km/h. Potom pritlačil Lilja poriadne na plyn a Agera RS ukázala svoje schopnosti. Všetko sa to udialo na ceste, využívanej na bežnú premávku v štáte Nevada. Už v najbližšom čase môžeme očakávať odpoveď zo strany Bugatti, ale o slovo sa hlási aj ďalší konkurent Hennessey Venom GT. Vraj sa môžeme tešiť na rýchlosti okolo 480 až 500 km/h. Postaviť rýchlejšie sériové cestné autá zrejme nie je z hľadiska techniky až taký problém. Horšie je to s ich stabilitou. Pri šialene vysokých rýchlostiach sú limitujúcim faktorom najmä pneumatiky.

Tagy

Pokračovať v čítaní