Auto.sk Auto.sk

Správy

Kodiaq Coupé: Škoda plánuje ďalšiu verziu svojho úspešného SUV.

Po úspešnom predstavení dvoch nových verzií automobilu Škoda Kodiaq (Sportline a Scout) na autosalóne v Ženeve, sa aj ďalšie mesiace nesú v znamení Kodiaqu. Boleslavská automobilka nezaháľa a doslova zaplavuje trh rôznymi verziami nového SUV. Niet pochýb, že aj nová verzia Coupé bude hrdo zastávať s
Kodiaq Coupé: Škoda plánuje ďalšiu verziu svojho úspešného SUV.

Po úspešnom predstavení dvoch nových verzií automobilu Škoda Kodiaq (Sportline a Scout) na autosalóne v Ženeve, sa aj ďalšie mesiace nesú v znamení Kodiaqu. Boleslavská automobilka nezaháľa a doslova zaplavuje trh rôznymi verziami nového SUV. Niet pochýb, že aj nová verzia Coupé bude hrdo zastávať svoje meno. Meno historicky prvého SUV českej značky.

Búrať mýty a stereotypy. Presne o to sa usiluje česká automobilka touto novou verziou. Zatiaľ, čo v mnohých z nás je táto automobilka vrytá ako predstaviteľ praktickosti za rozumné peniaze, nová stratégia Škody sa už uberá viac smerom emócií. Dokonca sám šéf vývoja Christian Strube vyhlásil, že automobil bude „čistou emóciou.“ Už teraz prestáva platiť fakt, že v rámci koncernu Škodovka hrá za Volkswagenom vždy len druhé husle. Kodiaq Coupé môže byť práve jeden z tých búračov mýtov a zaužívaných zvykov. I keď je spomínané kupéčko už potvrdené vozidlo, na jeho obrázky a aj s jeho kúpou budeme musieť ešte počkať. Podľa plánu totiž začne výroba tejto športovej, vzadu sploštenej verzie automobilu až v roku 2018. I keď spomínané fotografie ešte neexistujú, vyzerať by mohol približne takto.

facebook.com

Tagy

Pokračovať v čítaní