Auto.sk Auto.sk

Správy

Ford do Frankfurtu priniesol elektrinu až v 5 modeloch

Elektrická energia je budúcnosť. Ford do Frankfurtu priniesol elektrifikovanú Kugu, Explorera, Tourneo, Mondeo a aj novú Pumu.
Ford do Frankfurtu priniesol elektrinu až v 5 modeloch

Elektrická energia je budúcnosť. Ford do Frankfurtu priniesol elektrifikovanú Kugu, Explorera, Tourneo, Mondeo a aj novú Pumu.

Elektromobilita je stále viac a viac rastúcou témou. Ford odhaduje, že do roku 2022 už bude väčšina osobných áut elektrifikovaná. Do svojho stánku vo Frankfurte teda priniesol novinky, ktoré s tým súvisia. Do roku 2024 plánuje uviesť až 17 elektrických alebo čiastočne elektrických modelov. Tento rok sa nám ukáže 5 z nich.

Ford Kuga
Zdroj: Ford

Prvým modelom je Ford Kuga, ktorý ponúkne najviac možností elektrifikácie. Stredné rodinné SUV Ford predstaví v mild hybridnej, plne hybridnej a plug-in hybridnej verzií. V ponuke bude viacero motorizácií. Pôvodnú generáciu Kugy sme otestovali v tomto článku. Nová je fascinujúca tým, že v najvyššom stupni elektrifikácie si vypýta v priemere iba 1,2 l/100 km.

Ford Explorer
Zdroj: Ford

Veľké sedemmiestne SUV Ford Explorer na Slovensku zatiaľ nepoznáme. Svojou účasťou na európskom autosalóne však dáva najavo svoj záujem vstúpiť aj na starý kontinent. Ford Nemecko ho už má zaradený na svojich stránkach, a to s plug-in hybridným pohonom a kombinovanou spotrebou neuveriteľných 2,9 l/100 km. Pod kapotou môžeme očakávať trojlitrový benzínový agregát, ktorý bude spolu s elektromotorom poskytovať výkon až 336 kW.

Tourneo Custom
Zdroj: Ford

Úžitkové Tourneo Custom sa tiež dočká plug-in hybridnej technológie. Osemmiestny Van (alebo skoro už mikrobus) má deklarovanú spotrebu na úrovni 3,3 l/100 km, čo by v prípade plného obsadenia znamenalo osobné náklady na palivo iba okolo 50 centov na 100 km.

Ford Mondeo
Zdroj: Ford

Manažérsky model Ford Mondeo príde vo full hybridnej verzií. Znamená to, že sa bude dobíjať sám a hospodáriť s energiou vyrobenou motorom a prípade ešte brzdením. Auto do zásuvky nezapojíte. Napriek tomu dokáže elektrifikácia znížiť spotrebu bez problémov aj o dva litre. Nové Mondeo Hybrid bude začínať na 4,3 l/100 km.

Ford Puma
Zdroj: Ford

Najväčším ťahúňom bude pravdepodobne nový crossover s názvom Puma. Ford oživil názov modelu po dlhých rokoch a predstavil auto, ktoré sa na pôvodnú pumu nielen nepodobá, ale nemá dokonca ani rovnakú karosériu. Auto s 90s bolo miniatúrne kupé. V našom "elektrickom" článku ho však uvádzame preto, pretože ho automobilka ponúkne ihneď aj v elektrifikovanej verzií. Puma EcoBoost Hybrid bude mať však paradoxne najvyššiu spotrebu zo všetkých. Bude sa pohybovať na úrovni až 5,5 l/100 km.

Tagy

Pokračovať v čítaní