Auto.sk Auto.sk

Novinky

Volkswagen začal s výrobou crossoveru Nivus

Celý vývoj prebiehal pomocou virtuálnej reality bez nutnosti postaviť fyzický prototyp.
Volkswagen začal s výrobou crossoveru Nivus VW

Volkswagen prednedávnom predstavil svoj nový crossover Nivus. Primárne je určený pre Brazíliu a krajiny Latinskej Ameriky, no v budúcom roku sa dostane aj do Európy. V týchto dňoch odštartovala jeho výroba v brazílskom závode v São Bernardo do Campo. Pre Volkswagen do Brasil ide o veľkú chvíľu, keďže Nivus je prvým modelom, vyvinutým v Brazílii, ktorý bude súčasne vyrábaný a predávaný aj v Európe. Nivus pre náš trh vyrobí španielsky závod v Pamplone, kde sa vyrábajú aj modely Polo a T-Cross. Oba majú s Nivusom po technickej stránke veľa spoločné. Podľa Volkswagen do Brasil je v súčasnosti v Brazílii 30 pracovníkov zo Španielska, aby sa lepšie oboznámili s autom. Zaujímavé je, že pri žiadnej časti vývoja Nivusu neboli potrebné fyzické prototypy. Dizajnéri a inžinieri sa spoliehali výlučne na virtuálnu realitu.

Foto: VW

"Dnes začíname s produkciou Volkswagenu Nivus, a ako prví sme v rámci Volkswagen Group vyvinuli 100% digitálny projekt. Výsledkom je zníženie času na projekt o 10 mesiacov vďaka vykonávaniu testov a validizácii virtuálne," nechal sa počuť Pablo Di Si, šéf Volkswagenu pre Latinskú Ameriku. Celý proces bol podľa Pabla Di Si efektívnejší a lacnejší.

Foto: VW

Pred spustením výroby musel byť brazílsky závod vybavený až 90 novými robotmi a "extra veľkým lisom". V najbližších týždňoch sa dostane Nivus k prvým zákazníkom v Brazílii, neskôr v Argentíne a v ďalších krajinách Latinskej Ameriky. V druhej polovici budúceho roka zavíta konečne aj do Európy.

Zdroj: Carscoops

Tagy

Pokračovať v čítaní