Auto.sk Auto.sk

Novinky

Volkswagen ukázal prvé skice nového Golfu

Volkswagen odhaľuje na prvých skiciach nielen exteriér, ale aj interiér nového Golfu. Oficiálne predstavenie sa uskutoční už o pár dní.
Volkswagen ukázal prvé skice nového Golfu

Volkswagen odhaľuje na prvých skiciach nielen exteriér, ale aj interiér nového Golfu. Oficiálne predstavenie sa uskutoční už o pár dní.

Volkswagen Golf nikdy výrazne nezmenil svoju DNA a inak tomu nebude ani v prípade jeho ôsmej generácie. Jedno z najpredávanejších áut histórie si zachová svoj základný tvar, ale Volkswagen podľa vlastných slov stavil na dynamickejší dizajn. Prvá skica odhaľuje črty prednej časti. Predné svetlá sú užšie a prepojené svetelným pásikom. Znak Volkswagenu je umiestnený na tradičnom mieste, tesne pod kapotou. V tejto časti bývala umiestnená predná maska, teraz sa však priestor na nasávanie vzduchu výrazne zmenšil, čo dokumentuje aj skica, zobrazujúca všetkých osem generácií Golfu.

VW

V interiéri stavili dizajnéri na najnovšie módne trendy. Máme na mysli nový digitálny prístrojový panel, prepojený s dotykovým displejom. Fyzické tlačidlá ustúpili modernej technológii. Palubná doska je horizontálne členená, v jej spodnej časti sa nachádza pás so zakomponovanými výduchmi ventilácie. Volkswagen považuje novú generáciu Golfu za vzor v oblasti digitalizácie, konektivity, asistenčných systémov riadenia a online funkcií. Čo všetko sa za týmito slovami skrýva, sa dozvieme 24. októbra, kedy nemecká automobilka oficiálne odhalí svoj najdôležitejší model.

Už dnes je isté, že Golf dostane elektrifikované motory. Okrem základných mild hybridov sa dočkáme aj plug in hybridných verzií, nabíjateľných zo zásuvky. S predajom na prvých trhoch začne Volkswagen ešte koncom tohto roka.

Tagy

Pokračovať v čítaní