Auto.sk Auto.sk

Novinky

Volkswagen sa chváli priestorom v elektromobile ID.4. Vzhľadom interiéru neprekvapil

Interiér je takmer vernou kópiou z menšieho modelu ID.3. Ambientné osvetlenie nebude v tomto prípade len na parádu, ale poslúži na zdôraznenie upozornenia asistenčných systémov.
Volkswagen sa chváli priestorom v elektromobile ID.4. Vzhľadom interiéru neprekvapil VW

Nemecký výrobca ukázal interiér elektromobilu ID.4. Vozidlo, ktoré kvôli koronavírusu oficiálne predstavia až 23. septembra neprináša veľa prekvapení. Nový model je totiž medzitým už vo výrobe v závode Zwickau, máme predstavu o jeho dizajne a dnes sme mohli spoznať aj jeho interiér. Ničím nás nezaskočil, keďže je takmer presnou kópiou interiéru menšieho súrodenca ID.3. Sem-tam nájdeme na palubnej doske mierne odlišný tvar, ale celkovým vzhľadom a hlavnými prvkami ako volant, displeje a stredový tunel kráča v šľapajách ID.3. 

VW

Elektrické SUV trochu "lezie do kapusty" sesterskej značke Škoda. Volkswagen totiž kládol dôraz na vnútorný priestor, tradične silnú stránku českého výrobcu. Vpredu chce zaujať veľkým nástupným otvorom a vyššie položenými sedadlami. Na zadnej lavici sľubuje Volkswagen veľa miesta, ktoré má byť porovnateľné s o triedu väčším SUV a nie je to na úkor batožinového priestoru. AJ v tomto ohľade sa má ID-4 čím chváliť, veď objem kufra je až 543 l.

VW

Súčasťou výbavy bude ambientné osvetlenie s možnosťou voľby jednej z 30 farieb svetla. Svetelné predstavenie v interiéri však nebude slúžiť len na parádu. Svetelný pás pod hranou okien informuje vodiča o "naštartovanom" elektromotore, či odomknutých dverách. Počas jazdy slúži na zdôraznenie upozornenia asistenčných systémov (napríklad upozornenie pre potrebu okamžitého brzdenia pred prekážkou), informácií z navigácie, či prichádzajúcom hovore. Blikaním upozornia vnútorné svetlá aj na potrebu zmeniť jazdný pruh. O cenách modelu je ešte predčasné hovoriť, ale odraziť sa môžeme od cien modelu ID.3. Jeho limitovaná edícia v najvýkonnejšej verzii "Performance upgrade" sa na Slovensku od leta predáva s cenou od 35 860 eur. Rovnaká verzia ID.4 zrejme začne niekde nad úrovňou 40 000 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní