Auto.sk Auto.sk

Novinky

Volkswagen Nivus oficiálne predstavený, príde aj do Európy

Nivus je o niečo dlhší v provnaní s modelom T-Cross. Primárne je určený pre trhy v Južnej Amerike, ale príde aj do Európy.
Volkswagen Nivus oficiálne predstavený, príde aj do Európy

Malý crossover Volkswagen Nivus má za sebou svoju oficiálnu premiéru. Nový model bol vyvinutý v Južnej Amerike pre tamojšie trhy. V budúcom roku sa však dostane na cesty do ďalších kútov sveta vrátane Európy. Nemecký výrobca vychvaľuje Nivus za bohatý vnútorný priestor a kufor s objemom 415 l. Nivus sa pritom radí do segmentu malých áut, na druhej strane medzi nimi veľkosťou vyčnieva. V porovnaní s modelom T-Cross je dlhší, porovnateľne široký a nižší. Technicky vychádza z modelu Polo a podobné črty nájdeme aj v dizajne. Oproti Polu však pôsobí trochu robustnejšie vďaka vyššiemu podvozku a plastovej ochrane spodnej časti karosérie. Smerom dozadu klesajúca strecha má zas Nivusu dodať elegantnejší vzhľad.


Vo vnútri je podobnosť s Polom ešte výraznejšia. Palubná doska je prakticky identická. Dominuje jej 10-palcová dotyková obrazovka a veľký 10,25-palcový digitálny prístrojový panel. V Brazílii sa pod kapotu dostane trojvalec s označením 200 TSI. Za týmto označením sa skrýva litrový motor, spaľujúci etanol, s výkonom 94 kW. Benzínová alternatíva je s výkonom 85 kW o nieco slabšia. Motor je spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a poháňa predné kolesá. V Európe by mal Nivus prebrať kompletnú paletu motorov z modelu Polo. V praxi to znamená rôzne výkonové varianty litrového trojvalca 1,0 TSI.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní