Auto.sk Auto.sk

Novinky

Volkswagen Arteon príde aj vo verzii Shooting Brake

Arteon príde aj s praktickejšou karosériou Shooting Brake. Oficiálna premiéra sa uskutoční už tento mesiac, zatiaľ si musíme vystačiť s prvou skicou.
Volkswagen Arteon príde aj vo verzii Shooting Brake VW

Volkswagen Arteon sa dočká v rámci modernizácie výrazných vylepšení, aspoň to tvrdí samotná automobilka. Či tomu tak bude alebo nie, jednej zásadnej novinky sa určite dočkáme, Arteon príde aj v novej verzii Shooting Brake. K dispozícii je momentálne len jedna skica oboch modelov, na ktorej si môžeme všimnúť najmä vynovenú prednú časť. V upravenom prednom nárazníku sa zmenil tvar otvorov pre nasávanie vzduchu. Na skici majú obe vozidlá prepojené predné svetlá LED pásom, aspoň sa to tak na prvý pohľad javí. Zaujímavosťou je, že vozidlá sa mierne líšia dizajnom prednej časti, pravdepodobne je to spôsobené písmenom "R" na verzii Shooting Brake. Volkswagen zrejme týmto spôsobom odlíši rýchlu "R" verziu od základného modelu.

Foto: VW

Fotografiu interiéru sme zatiaľ nevideli, ale Volkswagen sľubuje úplne nový kokpit s dôrazom na exkluzivitu modelu. Arteon dostane aj najnovší infotainment MIB3. Na detaily zatiaľ skúpa automobilka neprezradila nič konkrétne o motoroch. Zdôrazňovanie nízkych emisií však naznačuje, že sa dočkáme mild hybridných jednotiek. Pod kapotou nájdu svoje miesto benzínové a naftové dvojlitre. Novinkou pre Arteon bude "Travel Assist. V podstate ide o asistenčný systém, ktorého úlohou je podporovať vodiča pri akcelerácii, brzdení a zatáčaní. Hlavné využitie nájde najmä na dlhých výletoch po diaľnici. Fungovať bude až do rýchlosti 210 km/h. Viac o novom Arteone a Arteone Shooting Brake sa dozvieme už tento mesiac, kedy je v pláne aj svetová premiéra.

Tagy

Pokračovať v čítaní