Auto.sk Auto.sk

Novinky

Unikli oficiálne fotografie elektrického Volkswagenu ID.4

Pozrite si galériu s fotografiami nového elektrického Volkswagenu ID.4.
Unikli oficiálne fotografie elektrického Volkswagenu ID.4 VW

Fotografie nového elektrického crossoveru z dielne Volkswagenu už kolujú na internete, na oficiálnu premiéru si však ešte musíme počkať. Na obrázkoch je zachytená verzia, určená pre čínsky trh, ale nové ID.4 sa bude predávať aj v Európe. Dizajn nového modelu má črty vozidiel Volkswagen, ale trochu vybočuje z radu. Je mohutnejší a pri pohľade zboku nám trochu pripomína väčší Lexus RX L. Okrem mierne zvlnených línií si možno všimnúť aj netradičné kľučky dverí. Vpredu môžeme vidieť hladké plochy a v mieste prednej masky je len úzky uzavretý pás so znakom VW, ktorý prepája predné svetlomety. V spodnej časti predného nárazníku sú zabudované otvory pre nasávanie vzduchu.

Foto: VW

Vzadu dostalo elektrické ID.4 hranaté svetlá, prepojené svetelnou lištou. Nárazník je zvýraznený kontrastným čiernym vyhotovením a nie je do neho zabudovaný ani náznak falošného výfuku. 

Foto: VW

Elektromotor v ID.4 bude disponovať výkonom 150 kW a rozbehne vozidlo na maximálnu rýchlosť 160 km/h. Dojazd dosiahne maximálne 500 km, čo už predtým potvrdil Volkswagen. Elektrická platforma MEB, na ktorej je ID.4 postavené, však umožňuje aj použitie menšej batérie, a tak môžeme očakávať aj verzie s nižším dojazdom. Cena základného modelu by mala byť stlačená pod 40 000 eur. Záhadou zatiaľ ostáva vzhľad interiéru, ale ten by si mohol elektromobil požičať od menšieho súrodenca ID.3.

Zdroj: wwidtalk a AutoExpress

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní