Auto.sk Auto.sk

Novinky

Toyota začne 7-miestny Highlander predávať aj na Slovensku

Najnovšia generácia Highlanderu sa spoľahne na hybridný pohon. Toytoa teraz predstavila európsku špecifikáciu, ktorá sa bude predávať aj u nás.
Toyota začne 7-miestny Highlander predávať aj na Slovensku Toyota

Toyota Highlander nie je v Európe až tak dobre známa. Predávala sa len na vybraných európskych trhoch. Populárna bola najmä v Severnej Amerike. Štvrtá generácia tohto veľkého SUV bola predstavená minulý rok v New Yorku. Teraz odhalila japonská automobilka aj európsku verziu tohto SUV. Vozidlo dlhé 4 950 mm ponúkne 7 miest na sedenie. Dostatočný priestor pre dospelú posádku v treťom rade má zabezpečiť posuvný druhý rad sedadiel. Dopredu ho možno posunúť až o 180 mm. Objem kufra môže vzrásť so 658 l až na 1 909 l po sklopení sedadiel v druhom a treťom rade.

Foto: Toyota

Pred vodičom a spolujazdcom sa rozprestiera horizontálne členená palubná doska. Jej najvýraznejším prvkom je 12,3-palcový dotykový displej na ovládanie multimediálneho systému. Digitálne zobrazenie poskytne aj prístrojový panel, vo výbave nemôže chýbať ani head up displej.

Foto: Toyota

Hybridný pohon je v prípade Toyoty dnes prakticky povinnosťou a spoľahne sa naň aj veľké SUV. Pod kapotu sa dostane benzínový atmosférický motor s objemom 2,5 l. Dopĺňať ho budú dva elektromotory - jeden vpredu, druhý vzadu. Z toho je jasné, že Highlander dostane pohon všetkých kolies. Celkový systémový výkon dosiahne hodnotu 176 kW. Šofér bude mať na výber niekoľko režimov jazdy Eco, Normal, Sport a Trail pre jazdu v ľahkom teréne. Všetky režimy sú použiteľné aj pri čisto elektrickej jazde. Toyota v súvislosti s novým modelom zdôrazňuje najmä výborné odhlučnenie kabíny a množstvo asistenčných systémov. Nové 7-miestne SUV príde na európsky trh vrátane Slovenska začiatkom budúceho roka.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní