Auto.sk Auto.sk

Novinky

Toyota ukázala vylepšený Hilux s novým motorom. Zamerala sa na komfort

Nový motor má väčší objem a robí Hilux rýchlejším. Okrem menších úprav dizajnu sa konštruktéri zamerali na komfort mimo terénu.
Toyota ukázala vylepšený Hilux s novým motorom. Zamerala sa na komfort

Modernizovaný pickup sa oficiálne odhalil po tom, ako mu menšie promo spravil dvojnásobný majster sveta F1, Fernando Alonso. Facelift nepriniesol výraznejšie zmeny vzhľadu pre nový Hilux. Všimnúť si môžeme hlavne prednú časť s upravenou maskou a nárazníkom. Upravená je aj časť v okolí predných hmloviek. Vzadu upravili dizajnéri akurát svetlá. Do výbavy tradične pribudli nové 18-palcové kolesá a tri nové farby - Emotional Red II, Dark Blue a metalíza Oxide Bronze.

Foto: Toyota

Vo vnútri je pre Hilux hlavnou novinkou 8-palcový dotykový displej s mechanickými tlačidlami pre lepšie ovládanie. Toto riešenie nám je známe z iných modelov značky. Infotainment umožňuje pripojenie prostredníctvom Apple CarPlay® a Android Auto™. V príplatkovej výbave nechýba navigácia, automatická klimatizácia, parkovacie senzory a audio sústava JBL Premium Sound System.

Foto: Toyota

Hlavná zmena sa udiala pod kapotou, pod ktorú sa dostal nový naftový motor s objemom 2,8 l. Spolupracovať môže so 6-stupňovou manuálnou alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Produkuje maximálny výkon 152 kW a krútiaci moment 500 Nm. Hilux je vďaka nemu s časom 10,0 s o 2,8 s rýchlejší v šprinte z 0 na 100 km/h v porovnaní s predchádzajúcim motorom 2,4 l. Výraznejšími zmenami prešlo aj nastavenie podvozku. Toyota tvrdí, že nezobrala Hiluxu nič z jeho schopností v teréne, ale na druhej strane sa sústredila najmä na vylepšenie komfortu na cestách. Prejaviť sa to má najmä pri prejazde jám a nerovností. V galérii pod článkom si môžete všimnúť na vozidle nápis "Invincible", ide o nový najvyšší stupeň výbavy.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní