Auto.sk Auto.sk

Novinky

Toyota predstavila Corollu Cross, vyzerá ako menšia verzia RAV4

Corolla dostala vzhľad crossoveru a veľmi sa podobá na väčšie SUV RAV4. Predávať sa bude s benzínovým motorom, aj s hybridnou jednotkou. Zatiaľ je v ponuke výlučne pohon predných kolies.
Toyota predstavila Corollu Cross, vyzerá ako menšia verzia RAV4

Aktualizované 9.7.2020 8:30 - Toyota Corolla Cross bude podľa našich informácií uvedená aj na slovenský trh. Stane sa tak až niekedy v druhej polovici roku 2022.

Už dlhšie vieme o Toyote Yaris Cross, ktorá príde aj na náš trh v budúcom roku. Teraz prekvapivo predstavila Toyota svoj ďalší model, prerobený na crossover. Paletu vozidiel Corolla rozšíri verzia Cross. Predstavená bola v Thajsku, kde sa okamžite začína aj s jej predajom. Postupne bude Corolla Cross uvedená na ďalšie trhy, japonská značka nám ich zatiaľ nešpecifikovala.

Vzhľad vozidla nám veľmi nepripomína vozidlá Corolla, skôr sa nám podobá na zmenšeninu SUV RAV4 a platí to pri pohľade s každej strany. Na rozdiel od zovňajška vo vnútri už jednoznačne identifikujeme štýl modelov Corolla.

Foto: Toyota

Nová Corolla Cross je dlhá 4 460 mm, široká 1825 mm, vysoká 1620 mm a rázvor náprav je dlhý 2 640 mm. Pre lepšiu predstavu rázvor má rovnako dlhý ako Corolla hatchback, od ktorej je o niečo dlhšia. Od sedanu a kombi verzie je Corolla Cross kratšia a má aj kratší rázvor, čiže veľkostne sedí niekde uprostred ponuky. Samozrejme, neplatí to pri porovnaní výšky modelu, Cross je jednoznačne najvyšší. O pohon sa postará benzínová jednotka s objemom 1,8 l. Ponúkne maximálny výkon 1303 kW a krútiaci moment 177 Nm. Motor spolupracuje s prevodovkou CVT-i a poháňa kolesá prednej nápravy.

Foto: Toyota

Rovnako predným pohonom disponuje aj hybridná verzia, ktorá sa spolieha tiež na benzínový motor s objemom 1,8 l, s hodnotou 72 kW má však výrazne nižší maximálny výkon. Hybrid sa spolieha na elektronicky riadenú prevodovku s plynule meniteľným prevodom e-CVT. V ponuke nám v tejto chvíli chýba verzia s pohonom všetkých kolies. Možno ho Corolla po vzore Yarisu Cross dostane neskôr. 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní