Auto.sk Auto.sk

Novinky

Suzuki ukázalo nový plug in hybrid Across. Je to prezlečená Toyota

Už na prvých fotkách vidno nezameniteľné tvary Toyoty RAV4. Suzuki sa ich snažilo prekryť aspoň spredu.
Suzuki ukázalo nový plug in hybrid Across. Je to prezlečená Toyota

Suzuki predstavuje nové plug in hybridné SUV Across. O nabíjateľných hybridoch Suzuki sme v Európe zatiaľ nepočuli, a tak sa môže zdať príchod SUV Across trochu prekvapivý. Zároveň si možno všimnúť podobu vozidla na fotke s Toyotou RAV4, a to je vlastne aj vysvetlenie. Suzuki Across vzniklo vďaka spolupráci Suzuki a Toyoty, postavené je na základe modelu RAV4, na ktoré sa aj podobá. Tvary a silueta oboch vozidiel sú prakticky rovnaké, Suzuki sa snaží odlíšiť aspoň prednou maskou a niekoľkými prelismi.

Foto: Suzuki

V interiéri sa Across viac podobá na Toyotu ako Suzuki. Aj vďaka tomu sa doň dostanú na pocit kvalitnejšie materiály. Tlačidlá, dotykový displej a ďalšie prvky nesú rozhodne podpis Toyoty. Rovnaké je aj usporiadanie tlačidiel na volante. Odlišným prvkom je zrejme len znak Suzuki na volante.

Foto: Suzuki

Vďaka batérii s kapacitou 18,1 kWh prejde Across v čisto elektrickom režime až 75 km. O pohon zadných kolies sa stará malý elektromotor s výkonom 40 kW. Vpredu je silnejší elektromotor s výkonom 134 kW. Vďaka nim má Across k dispozícii elektrický pohon všetkých kolies. Hlavným ťahúňom je atmosférický motor s objemom 2,5 l a s výkonom 136 kW. Na konci dňa však stojí záujemca pred otázkou, ktorý model sa mu viac páči - Across alebo RAV4? Druhou otázkou je rozdiel v cene. Prvú si musí zodpovedať každý sám za seba, odpoveď na druhú zatiaľ nepoznáme. Dnes ešte nepoznáme ani cenu plug in hybridnej Toyoty RAV4. Aspoň pre predstavu najlacnejšie hybridné SUV RAV4 s pohonom všetkých kolies začína na sume 33 590 eur. Nabíjateľný hybrid bude o niečo drahší.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní