Auto.sk Auto.sk

Novinky

SUV Nissan Magnite je určené pre Indiu, ale dostane sa aj na svetové trhy

Malé SUV nevyzerá zle. Nissan sa chváli hlavne vnútorným priestorom a slušnou výškou podvozka.
SUV Nissan Magnite je určené pre Indiu, ale dostane sa aj na svetové trhy

Nový Nissan Magnite bol navrhnutý v Japonsku s jediným cieľom, aby splnill unikátne požiadavky motoristov v Indii. Ani nie štvormetrové SUV sa dostane na indický trh už začiatkom budúceho roka, ale neskôr zamieri aj na ďalšie svetové trhy. Potvrdzuje to aj slogan "Make in India, make for the world" (vyrobený v Indii, vyrobený pre svet). Nissan zatiaľ nespresnil, kde všade sa nakoniec malé SUV bude predávať.

Príchod modelu Magnite dával tušiť už v tomto roku predstavený koncept. Sériový nástupca sa od neho líši len v maličkostiach. Vo vnútri stavil Nissan na lacnejšie plasty, nechýba mu však ani 8-palcová dotyková obrazovka a digitálny prístrojový panel. Všimnúť si treba aj širokú lakťovú opierku medzi prednými sedadlami. Niežeby na nej bolo niečo zvláštne, ale ukazuje, ako ďaleko sú od seba vodič a predný spolujazdec. Nissan sľubuje veľmi priestrannú kabínu.

O pohon sa postará nový benzínový motor s objemom 1,0 l. Oficiálne údaje o výkone nepoznáme, ale šepká sa o "záprahu 95 koní pod kapotou". Malý motor by mal spolupracovať s CVT prevodovkou. Alternatívou zrejme bude motor s rovnakým objemom, ale bez turba, spojený pravdepodobne s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Pri zdolávaní prekážok a jazde po horších cestách sa Nissan Magnite spoľahne najmä na svetlú výšku podvozka 205 mm. Súčasťou výbavy môže byť aj kamerový pohľad na celé okolie vozidla, asistent pre rozjazd do kopca, či tempomat.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní