Auto.sk Auto.sk

Novinky

Špeciálne BMW radu 8 Golden Thunder Edition útočí na zmysly

Všetky tri karosárske verzie BMW radu 8, Coupé, Cabrio aj Gran Coupé, budú od septembra v ponuke aj v novom vyhotovení Golden Thunder Edition. Oddelenie BMW Individual tak robí z radu 8 ešte exklúzivnejšie vozidlo. Na mieru vytvorené vozidlo dostane exkluzívne dizajnové prvky exteriéru
Špeciálne BMW radu 8 Golden Thunder Edition útočí na zmysly BMW

Všetky tri karosárske verzie BMW radu 8, Coupé, Cabrio aj Gran Coupé budú od septembra v ponuke aj v novom vyhotovení Golden Thunder Edition. Oddelenie BMW Individual tak robí z radu 8 ešte exkluzívnejšie vozidlo. Na mieru vytvorené vozidlo dostane exkluzívne dizajnové prvky exteriéru aj interiéru. Čiernu metalízu Sapphire Black a matnú čiernu metalízu Frozen Black dopĺňajú zlaté prvky s cieľom zdôrazniť športový charakter auta. 

Foto: BMW

Tmavý vzhľad dopĺňajú lišty BMW Individual High Gloss Shadow Line a čierne strmene brzdového systému M Sport. Zaujímavý kontrast vytvárajú zlaté linky, tiahnuce sa od predného nárazníka, cez bočné prahy dverí až po zadný nárazník. Medzi ďalšie prvky s povrchovou úpravou zlatej farby patria kryty vonkajších spätných zrkadiel, M zadný spojler (exkluzívne dostupný iba pre model BMW radu 8 Coupé) a 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s dvojlúčovým vzorom.

Foto: BMW

V interiéri chceli dizajnéri vytvoriť pocit extravagancie. Navodiť ho má čalúnenie čiernou kožou Merino od BMW Individual s nápisom Edition Golden Thunder, vyšitým na predných opierkach hlavy, ako aj poťah stropu s alkantarou antracitovej farby v modeloch BMW radu 8 Coupé a radu 8 Gran Coupé, či hliníkové lišty interiéru so zlatým efektom. Jemne štruktúrované lesklé plochy stredovej konzoly dopĺňa logo špeciálnej edície. Modely z tejto edície sa vyznačujú aj vybranými ovládačmi s krištáľovým povrchom CraftedClarity a audiosystémom Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní