Auto.sk Auto.sk

Novinky

Škoda Vision IN sa ukazuje na prvých skiciach

Ako sme už skôr informovali, nové kompaktné SUV je určené výlučne pre indický trh.
Škoda Vision IN sa ukazuje na prvých skiciach

Ako sme už skôr informovali, nové kompaktné SUV je určené výlučne pre indický trh.

Dve dizajnové skice ponúkajú prvý pohľad na exteriér novej štúdie Vision IN. Koncept, dlhý približne 4,26 metra, je predzvesťou kompaktného SUV, určeného špeciálne pre indický trh, ktorého produkcia sa rozbehne ešte počas roka 2020.

Prvá dizajnová skica exteriéru ukazuje predok robustne pôsobiacej štúdie vozidla kategórie SUV. Celkový vzhľad charakterizuje, popri širokej kapote, aj pre vozidlá značky Škoda typická veľká maska chladiča s masívnymi rebrami. Veľmi nízke dvojdielne predné svetlomety nadväzujú priamo na masku. Pod nimi sa nachádza masívny predný nárazník s veľkými bočnými otvormi pre vstup vzduchu a nápadným hliníkovým spojlerom.

Na druhej skici je vidieť jasne štruktúrovaná výrazná zadná časť s ostro rezanými trojrozmernými združenými svetlami, zadné odrazky spája horizontálny svetelný pás. Uprostred zadnej časti je podsvietený nápis Škoda. V zadnom nárazníku je tiež integrovaný hliníkový difúzor. 

Česká automobilka sa pri vývoji vozidla zamerala na modulárnu platformu MQB‑A0‑IN, určenú pre indický trh a jeho zákazníkov. Na báze modulárnej platformy vznikne hneď niekoľko modelov značiek Škoda a Volkswagen. Nová lokalizovaná subkompaktná platforma sa prvého využitia dočká práve v štúdii Vision IN. Nový model sa prvýkrát predstaví verejnosti na autosalóne Auto Expo v Dillí vo februári tohto roka.

Tagy

Pokračovať v čítaní