Auto.sk Auto.sk

Novinky

Škoda Kamiq prichádza v novej verzii Scoutline

Vzhľadom bude kopírovať štýl modelov Scout, pridanú hodnotu v rámci schopností v teréne však verzia Scoutline neprináša. Na cestách sa objaví už v lete.
Škoda Kamiq prichádza v novej verzii Scoutline

Vzhľadom bude kopírovať štýl modelov Scout, pridanú hodnotu v rámci schopností v teréne však verzia Scoutline neprináša. Na cestách sa objaví už v lete.

Modely Scout majú v rámci značky Škoda už pomerne dlhú tradíciu. Jediným modelom s týmto označením bola dlhé roky Octavia, neskôr pribudli Kodiaq, Karoq a nedávno aj nový Superb. Teraz prichádza Škoda s novým označením Scoutline. Ako už názov Scoutline napovedá, v tomto prípade nejde o úpravy, ktoré pomôžu vozidlu v teréne, ale len o kopírovanie imidžu vozidiel Scout. Vozidlá s označením Scoutline tak nemusia disponovať pohonom všetkých kolies, nemajú zvýšený podvozok a ani špeciálny režim trakčnej kontroly pre jazdu v teréne. Pri pohľade zvonku sa však podobajú na modely Scout. 

Prvým SUV značky Škoda s označením Scoutline sa stal model Kamiq. Na prvý pohľad sa od ostatných variantov odlíši čiernymi lemami blatníkov a vonkajších bočných prahov. Predný nárazník je vyzdobený lyžinou v striebornej farbe a strieborná dominuje aj zadnému nárazníku. Rovnakú kontrastnú farbu dostali aj kryty vonkajších zrkadiel. Vzhľad dotvárajú nielen 17-palcové kolesá Braga (prípadne 18-palcové kolesá Crater), ale aj chrómové lišty okolo bočných okien. Do základnej výbavy Kamiqu Scoutline sa dostali navyše full-LED zadné svetlá.

Škoda Kamiq Scoutline
Škoda Kamiq Scoutline

Fotografiu interiéru sme zatiaľ nevideli a musíme sa spoľahnúť len na informácie z tlačovej správy. Vo vnútri má Kamiq Scoutline ukrývať dekoračné lišty s dekórom jaseňového dreva. Alternatívou je príplatkový brúsený dekór s názvom Dark Brushed. Otvory ventilácie sú ozdobené chrómom a pedále majú hliníkové kryty. Volant, páka ručnej brzdy a hlavica radiacej páky sú potiahnuté kožou, sedadlá sú zas odeté do špeciálneho látkového poťahu Scoutline z priedušnej látky ThermoFlux a mikrovlákna Suedia. Za príplatok môže byť strop potiahnutý kontrastnou čiernou látkou. Do výbavy sa dostalo aj ambientné osvetlenie s červeným alebo oranžovým svetlom.

Škoda Kamiq Scoutline bude k dispozícii s kompletnou paletou ponúkaných motorov pre model Kamiq, vrátane verzie G-TEC na zemný plyn. Výkonové rozpätie motorov sa pohybuje od 66 kW do 110 kW. V ponuke budú tak isto všetky farby modelu Kamiq. Oficiálna premiéra Kamiqu Scoutline sa uskutoční v marci na autosalóne v Ženeve a na cesty sa dostane v priebehu leta.

Tagy

Pokračovať v čítaní