Auto.sk Auto.sk

Novinky

Rolls Royce posúva súkromie v modeli Phantom na novú úroveň

Posádku vzadu bude v Rolls Royce Phantom oddeľovať elektrochromatické sklo, ktoré sa jedným dotykom tlačidla zmení na nepriehľadné.
Rolls Royce posúva súkromie v modeli Phantom na novú úroveň

Posádku vzadu bude v Rolls Royce Phantom oddeľovať elektrochromatické sklo, ktoré sa jedným dotykom tlačidla zmení na nepriehľadné.

Rolls Royce Phantom je symbolom luxusu a jeho majiteľom sa stanú len "vyvolení". Okrem hŕby peňazí treba mať aj dobré vzťahy s britskou značkou. V praxi to znamená, že už nejaký Rolls Royce vlastníte, a ak nie, tak už pomôže len slávne meno. Ak ste slávny spevák alebo možno futbalista, tak máte šancu. Phantom sa vo veľkej miere prispôsobuje každému majiteľovi na mieru a tak nájsť dva rovnaké je veľký problém. K tomuto autu jednoznačne patrí aj osobný šofér. Prítomnosť šoféra nemusí byť posádke vždy príjemná, najmä pre stratu súkromia. Tento problém odstráni "Privacy Suite" - oddelená kabína pre posádku vzadu. Rolls Royce ju predviedol na autosalóne v čínskom Chengdu. 

Nové riešenie ukázal v predĺženej verzii Phantomu a nemalo by mať negatívny vplyv na pohodlie, luxus a priestor v kabíne. Kabínu teraz predeľuje elektrochromatické sklo. Jedným dotykom tlačidla sa zmení na nepriehľadné a úplne oddelí svet posádky vzadu od šoféra. Na zadných sedadlách ostane ticho. Rolls Royce sa už dlhšie chváli najtichšou kabínou a v tomto prípade posúva odhlučnenie ešte na vyššiu úroveň. K posádke teraz neprenikne ani hlas šoféra, pokiaľ si to nepraje. Na komunikáciu slúži intercom. Komunikačný systém môže zapnúť posádka vzadu, šofér môže tlačidlom o komunikáciu len požiadať, je však len na posádke, či sa komunikácia uskutoční. 

Rolls Royce Phantom (12 obrázkov v galérii)

Šofér a posádka sú síce oddelení, ale keď treba, tak si môžu medzi sebou posúvať dokumenty a menšie predmety cez prepážku. Aj v tomto prípade ju plne ovláda posádka vzadu. Rolls Royce Phantom posúva zážitok z prepravy na novú úroveň a človek si to môže celkom dobre predstaviť. Nohy položené na "tradičnom" Rolls Royce koberčeku z ovčej vlny, na 12-palcových obrazovkách pustený obľúbený film, v ruke obľúbený drink, a pritom úplne odfiltrovaný od okolitého sveta ako v obývačke svojho luxusného sídla.

Tagy

Pokračovať v čítaní