Auto.sk Auto.sk

Novinky

Pozrite si galériu veteránov na autosalóne v Nitre

Pavilón s veteránmi sa blysol vo veľkom štýle, nakoľko sa tu nachádzali naozaj perfektne nablýskané unikáty a bolo cítiť, že pre majiteľov týchto tátošov je to život.
Pozrite si galériu veteránov na autosalóne v Nitre

Pavilón s veteránmi sa blysol vo veľkom štýle, nakoľko sa tu nachádzali naozaj perfektne nablýskané unikáty a bolo cítiť, že pre majiteľov týchto tátošov je to život.

Pri príležitosti nitrianskeho autosalónu 2018 sa opäť predstavil Veterán carclub Nitra, ktorý mal vo svojom pavilóne nádherné skvosty a ozaj bolo na čo pozerať, nakoľko si prišli na svoje aj mladšie ročníky, pre ktorých boli pripravené motokrosové špeciály a závodné športové automobily zastúpené v hojnom počte. V pavilóne dotvárali prekrásnu atmosféru fotografie veteránov vo veľkých rozmeroch, ktoré vytvoril a vystavil Marián Bazala. Najstaršie vozidlo tu bolo z roku 1929 a jednalo sa o vozidlo Andre Citroen Paris AC4F, taktiež treba spomenúť aj vozidlo Tatra12 z roku 1930, ktorá je v pôvodnom stave a na svoj vek veľmi pekná a obdivuhodná, keďže namiesto vrchnej farby bola karoséria potiahnutá naimpregnovanou látkou. Táto Tatra je zaujímavá aj tým, že nevznikla v Kopřivnici, ale bola vyrobená v pobočke Detra vo Franfurkte nad Mohanom.

Veterány na autosalóne v Nitre 2018 (1) (14 obrázkov v galérii)

Veľkým lákadlom pre návštevníkov bolo vozidlo De Lorean DM 12, Renault PRV, ktoré si zahralo vo filme / Návrat do budúcnosti / a filmové vozidlo spoznávali aj malí návštevníci, ktorí boli očarení a nevedeli sa vynadívať na filmovú legendu so zaujímavými krídlovými dverami.. Mnohopočetné zastúpenie tu mali aj motokrosové špeciály z radu ČZ, ale taktiež treba spomenúť aj Jawu 500 OHC, Jawu Vilárs z roku 1932, Jawu 350 SV a malé motocykle.

Veterány na autosalóne v Nitre 2018 (2) (22 obrázkov v galérii)

Prezentovali sa tu aj závodné športové automobily od Škody 120 cez Škodu 130 RS až po Audi Quatro. V plnej kráse sa tu predstavila Škoda 130 RS, na ktorej jazdil majster športu, automobilový pretekár 20. storočia, Marián Rajnoha, s ktorým bolo možné sa osobne spoznať a porozprávať o jeho zážitkoch z tohto prekrásneho športu. Taktiež sme tu mohli obdivovať vozidlo Audi Quatro. V pavilóne s veteránmi si vedel zaspomínať ozaj každý, nakoľko sa tu nachádzalo asi všetko a to od značiek BMW, Corvette, Mercedes, Citroen, Volkswagen, Triumph, Volvo, Volga, Cadilac, motocykle značky Jawa a ČZ a mnoho iného.

Veterány na autosalóne v Nitre 2018 (3) (11 obrázkov v galérii)

Musíme ešte spomenúť aj časť výstavy, v ktorej sme videli len vozidlá značky Fiat 850 v rôznych karosárskych verziách.

Veterány na autosalóne v Nitre 2018 (4) (13 obrázkov v galérii)

Pavilón s veteránmi sa blysol vo veľkom štýle, nakoľko unikáty boli perfektne nablýskané a bolo aj cítiť, že pre majiteľov týchto tátošov je to ich život. Niektorí majiteľa veteránov boli priamo v pavilóne pri svojom miláčikovi a ochotne porozprávali celú históriu svojich vozidiel. Na záver už len veľké "ďakujeme" Veterán carclub Nitra a celému jeho tímu, generálnemu riaditeľovi Agrokomplexu a všetkým, ktorí pomohli vytvoriť túto krásu, nezabudnuteľnú atmosféru a nezabudnuteľný zážitok. Už sa tešíme, čo nám pripraví Veterán carclub Nitra na budúci rok.

Tagy

Pokračovať v čítaní