Auto.sk Auto.sk

Novinky

Porsche 911 Carrera Cabriolet z roku 1998 by Vilner dostalo odvážny interiér

Bulharský úpravca Vilner je známy odvážnymi úpravami vozidiel. V prípade 20-ročného Porsche sa sústredil najmä na interiér.
Porsche 911 Carrera Cabriolet z roku 1998 by Vilner dostalo odvážny interiér

Bulharský úpravca Vilner je známy odvážnymi úpravami vozidiel. V prípade 20-ročného Porsche sa sústredil najmä na interiér.

Zberatelia výnimočných áut väčšinou uprednostňujú citlivú renováciu, aby zachovali vozidlo v pokiaľ možno originálnom stave. To nie je prípad bulharského úpravcu Vilner. Pre svojich zákazníkov pripravuje často špeciálne stroje, ktoré vystupujú z radu. Minulý rok v apríli sme informovali o Trabante, ktorý dostal moderné materiály v interiéri, aj kvalitnejšiu motorizáciu z modelu Polo.

Teraz sa štúdio Vilner chváli modelom Porsche 911 Carerra Cabrio z roku 1998. Na vozidle si možno ihneď všimnúť vonkajšie úpravy, ale dizajnéri sa vyhrali najmä s interiérom. Hnedá koža nepôsobí extravagantne, v tomto smere interiér zvýrazňujú skôr modré kontrastné prvky. Ale nie je to samotná farebná kombinácia, ktorá ho má robiť výnimočným. Dôležité v tomto prípade boli textúry a použité materiály. Dizajnu dominujú prvky v tvare písmena X. Dizajnéri ho dosiahli prešitím povrchov, inšpirovali sa pritom bejzbalovou rukavicou. "Toto auto má viac ako 20 rokov a sterilný kokpit doslova kričal -Som tak zastaralý!. Ale problém nebol v jeho tvaroch - tie mali veľký potenciál pre ich prepracovanie s použitím odvážnych materiálov, textúr a techník. A presne to sme urobili", komentoval svoj najnovší počin Atanas Vilner.

Úpravca sa pri navrhovaní interiéru sústredil aj na jeho funkčnosť. Veľké drevené prvky na dverách boli na niektorých miestach vystlané mäkkými materiálmi. To isté platí aj pre stredový tunel v oblasti, kde sa oň opierajú kolená. Všetko, čoho sa posádka dotkne, musí byť komfortné. Porsche 996 Carrera Cabriolet je aj napriek veku rýchlym autom a posádka by sa pri dynamickom prejazde zákrut predsa nemala zapierať kolenami o tvrdý panel. Unikátnosť vozidla má zvýšiť aj plaketa s menom zákazníka a očíslovaním "01/01".

Porsche 911 Carrera Cabriolet by Vilner (21 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní