Auto.sk Auto.sk

Novinky

Peugeot začal reštaurovať a predávať staré autá. Začína modelom 205 GTi

V rámci 210. narodenín značky Peugeot spustila divízia Aventure Peugeot novú aktivitu: reštaurovanie a predaj svojich klasických vozidiel.
Peugeot začal reštaurovať a predávať staré autá. Začína modelom 205 GTi

Vozidlá sa budú reštaurovať v dielňach v priestoroch Musée de l’Aventure Peugeot v meste Sochaux na severovýchode Francúzska a po ukončení všetkých prác získajú ešte pred uvoľnením do predaja špeciálny certifikát, ktorý potvrdí a zaručí ich autenticitu. Prvým automobilom, vybraným na takéto reštaurovanie, je ikonické vozidlo so znakom leva: čierny model Peugeot 205 GTi s 1,9-litrovým motorom. Vozidlo sa bude reštaurovať v dielňach, v priestoroch Musée de l’Aventure Peugeot v meste Sochaux a budú sa mu venovať skúsení pracovníci, špecialisti z viacerých oblastí, potrebných na kvalitné renovovanie vozidiel: mechanici, klampiari, sedlári a špecialisti na obrábanie kovov.

Peugeot

Túto novú aktivitu sa podarilo spustiť iba vďaka zabezpečeniu dodávok náhradných dielcov. Divízia Aventure Peugeot na tom pracovala sedem rokov a prepracovala svoj logistický sklad na miesto, kde sa nachádzajú všetky potrebné súčiastky. Divízia sa pri dopĺňaní potrebných náhradných dielcov obráti na svojich tradičných subdodávateľov a v prípade, ak by sa nejaká súčiastka nedala zohnať, či vyrobiť tradičnými postupmi, využije možnosti, ktoré dnes ponúka technológia 3D tlače. Od roku 2021 vznikne webový priestor, kde sa budú ponúkať kvalitne zreštaurované vozidlá, označené známkou kvality Par l'Aventure Peugeot. Po získaní známky kvality sa v rámci tejto platformy môžu predávať aj vozidlá od súkromníkov.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní