Auto.sk Auto.sk

Novinky

Ostrý Cupra Leon sa už odhaľuje. Zrejme dostane aj plug in hybridný pohon

Športový Cupra Leon má osloviť širšiu skupinu záujemcov, preto sa okrem výkonného benzínového motora dostane do ponuky zrejme aj diesel a plug in hybrid.
Ostrý Cupra Leon sa už odhaľuje. Zrejme dostane aj plug in hybridný pohon

Športový Cupra Leon má osloviť širšiu skupinu záujemcov, preto sa okrem výkonného benzínového motora dostane do ponuky zrejme aj diesel a plug in hybrid.

Ostrého Seatu Leon sa už nedočkáme, po novom si top verziu zobrala pod svoje krídla nová značka Cupra. Pre ľudí, sledujúcich automobilový priemysel, nie je táto informácia novinkou, navyše názov Cupra sa v Seate vždy spájal s ostrými modelmi. Cupra Leon bude oficiálne odhalený 20. februára a dovtedy si musíme vystačiť len s fotografiou prednej časti. Zaujímavejšie sú však zákulisné informácie. Seat a hlavne jeho dcérska značka Cupra očakáva, že Leon bude veľmi dobre sa predávajúciom modelom. „Leon Cupra bol bestsellerom, z jeho ostatnej generácie sa predalo takmer 44.000 kusov,“ povedal Wayne Griffiths, CEO Cupra. „Uvedením nového modelu Cupra Leon posilníme značku tým, že jej dáme veľmi symbolický automobil. Cupra Leon novej generácie bude kráľom všetkých Leonov.“

Španieli sa chcú od konkurencie odlíšiť hlavne dizajnom, čo sa im v rámci koncernu jednoznačne darí. Nedávno predstavený Seat Leon, z ktorého bude Cupra Leon vychádzať, dostal naozaj vydarený dizajn. Viac informácií o ňom vám prinesieme v marci po absolvovaní prvých kilometrov s Leonom v Barcelone.

Dôvod, prečo španielska značka verí vo veľké predajné čísla modelu Cupra Leon, je širšia ponuka. Ostrý Leon príde s karosériou hatchback aj kombi. K tomu treba pripočítať aj širšiu ponuku motorov, čo Cupra aj oficiálne potvrdila. Vrcholná verzia zrejme dostane pohon všetkých kolies a benzínový štvorvalec s objemom 2,0 l, ktorého výkon určite prekoná hranicu 300 k. Najsilnejší Leon Cupra bude určený pre fanúšikov športových áut. Ďalšie motorizácie by však mohli osloviť širšie vrstvy. Zatiaľ hovoríme iba v rovine nepotvrdených informácií, ale pod kapotu Leonu by sa mal dostať aj naftový motor, ktorý má svoje opodstatnenie hlavne v kombi verzii. Treťou motorizáciou by trochu prekvapujúco mohol byť plug in hybridný pohon. Ním disponuje aj Seat Leon, v ktorého prípade poskytuje výkon 150 kW. Rovnaký motor 1,4 TSI spolu s elektromotorom využíva aj Škoda Octavia, ktorá však disponuje vyšším výkonom 180 kW. Seat zrejme prenechal práve túto výkonnejšiu verziu plug in hybridu pre Cupru. Výkonnejší Cupra Leon sa bude spoliehať na rovnakú batériu s kapacitou 13 kWh. Čisto elektrický dojazd zrejme mierne klesne zo súčasnej úrovne 60 km. Presnejšie informácie sa dozvieme už o týždeň.

Tagy

Pokračovať v čítaní