Auto.sk Auto.sk

Novinky

Opel oficiálne predstavil novú Corsu a prezradil nemeckú cenu

Obstarávacia cena elektromobilu je ešte stále vyššia v porovnaní s vozidlami so spaľovacím motorom, potvrdzuje to aj cenovka novej Corsy.
Opel oficiálne predstavil novú Corsu a prezradil nemeckú cenu

Obstarávacia cena elektromobilu je ešte stále vyššia v porovnaní s vozidlami so spaľovacím motorom, potvrdzuje to aj cenovka novej Corsy.

Základné informácie zverejnil Opel o novej elektrickej Corse už pred pár týždňami potom, ako sa na internete objavili fotografie novej generácie. Oficiálne predstavenie však bolo naplánované až na dnes. Pripomenúť môžeme, že Corsa-e sa o techniku podelí s novým Peugeotom e-208. Poháňať ju teda bude elektromotor s výkonom 100 kW a prvé merania, vykonané podľa pravidiel novšieho meracieho cyklu, ukazujú, že na jedno nabitie prejde mestský elektromobil 330 km. Batériu s kapacitou 50 kWh možno na 80 % kapacity nabiť v priebehu 30 minút. Majiteľovi má starosť o batériu a jej stav uľahčiť aplikácia myOpel. Ukáže mu nielen stav batérie, ale aj naplánuje nabíjanie. Za zmienku určite stojí aj 8-ročná záruka na batériu.

Z pohľadu dizajnu zaujme elektrická Corsa skôr jednoduchším a čistejším vzhľadom, ktorý rozbíja iba niekoľko hrán a nevýrazných prelisov. Z radu skôr vytŕča kvôli výraznej oranžovej farbe, kombinovanej s tmavou strechou. Vo vnútri vidno silný koncernový vplyv. Radiacu páka, digitálny prístrojový panel a aj množstvo ďalších drobností už poznáme aj z Peugeot e-208. Rozdielom je v tomto prípade volant a dotykový displej, vstavaný do palubnej dosky. Vyzerá dobre, ale v porovnaní s Peugeotom je posunutý nižšie, ďalej od zorného poľa šoféra.

Opel Corsa-e (20 obrázkov v galérii)

Novinkou pre Corsu budú inteligentné svetlá IntelliLuxLED, ktoré Opel po prvýkrát ponúkne aj v kategórii malých áut, túto informáciu už nemecký výrobca dávnejšie potvrdil. Asi jedinou novinkou je teda pre nás cena, aj to zatiaľ len nemecká. Suma 29 900 eur vrátane dane nie je málo a ukazuje sa, že nadobúdacia cena elektromobilov je najmä v prípade menších modelov výrazne vyššia. Opel sa to snaží čiastočne kompenzovať vyššou základnou výbavou. V základe dostane malý elektromobil automatickú klimatizáciu s ovládaním na diaľku, bezkľúčový systém a multimediálny systém so 7-palcovým dotykovým displejom s možnosťou pripojenia prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto. V cene je aj varovanie pred nárazom, automatické núdzové brzdenie a asistent pre udržanie v jazdnom pruhu. Nad základnou výbavou Selection bude postavená Edition za 30 650 eur (v Nemecku). Na vrchole bude na začiatku predaja výbava First Edition za 32 900 eur. V cene budú zahrnuté inteligentné LED svetlá, 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin, dvojfarebná karoséria a plne digitálny kokpit. V prípade leasingu si treba každý mesiac pripraviť 299 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní