Auto.sk Auto.sk

Novinky

Nový Opel Mokka výrazne schudne

Maskované prototypy prechádzajú sériou testov. Opel vďaka koncernovej technike zníži hmotnosť Mokky o 120 kg.
Nový Opel Mokka výrazne schudne Opel

Vozidlá značky Opel patrili v porovnaní s konkurenciou medzi ťažké autá. Meniť to značka začala približne pred piatimi rokmi, keď predstavila súčasnú generáciu modelu Astra. Teraz prišiel rad na Mokku, ktorá dostane väčšinu techniky a aj platformu CMP zo sesterského modelu Peugeot 2008. Využitie koncernovej technológie znamená pre Mokku zníženie hmotnosti o 120 kg v porovnaní s predchodcom. Nová generácia by si mala zachovať podobný rázvor náprav, bude však položená nižšie ku ceste podobne ako ostatné vozidlá, postavené na platforme CMP.

Foto: Opel

Nová Mokka príde na trh aj ako elektromobil. Spoliehať sa bude pravdepodobne po vzore Peugeotu 2008 na elektromotor s výkonom 100 kW a batériu s kapacitou 50 kWh. Dojazd by mal prekročiť hranicu 300 km. Verzie so spaľovacím motorom dostanú trojvalec 1,2 l PureTech, prípadne naftový štvorvalec s objemom 1,5l. Momentálne podstupujú prototypy sériu testov. Už absolvovali zimné testovanie, a teraz sa inžinieri sústredia na hluk v kabíne, stabilitu vo vysokých rýchlostiach a vyladenie riadenia a reakcie pedálov, aby dosiahli pre Opel typický pocit za volantom.

Foto: Opel

Vzhľad vozidla zakrýva výrazné zelené maskovanie. Všimnúť si však môžeme pomerne dlhý rázvor v pomere k dĺžke vozidla a veľmi krátky zadný previs. Celkovo by mal dizajn vychádzať z konceptu Opel GT X Experimental na fotke nižšie.

Foto: Opel

Neznámou pre nás ešte ostáva vzhľad interiéru. Tu žiadne zásadné prekvapenia neočakávame a Mokka sa tak vyberie v šlapajách ostatných modelov značky. Do predajní sa malé SUV dostane začiatkom roku 2021.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní