Auto.sk Auto.sk

Novinky

Nový Hyundai i10 sa začína predávať. Poznáme jeho slovenské ceny

Nový Hyundai i10 prichádza na slovenský trh s ponukou dvoch motorov a manuálnej aj automatickej prevodovky.
Nový Hyundai i10 sa začína predávať. Poznáme jeho slovenské ceny

Nový Hyundai i10 prichádza na slovenský trh s ponukou dvoch motorov a manuálnej aj automatickej prevodovky.

Cena novej generácie Hyundaiu i10 začína na sume pod 9 000 eur, ako už skôr avizoval slovenský importér. Cenník mestského vozidla nájdete na konci článku. 

Tri stupne výbavy

Základná výbava i10 Classic obsahuje balík bezpečnostných systémov ako systém autonómneho núdzového brzdenia FCA, systém varovania pred čelným nárazom FCW, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu LKA, systém sledovania únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel HBA, tempomat s obmedzovačom rýchlosti a tiež automatické tiesňové volanie E-call. Vyššie verzie výbav novej i10-ky – Comfort a Style – ponúkajú v oblasti bezpečnosti navyše už len asistent rozjazdu do kopca HAC.

Stredná výbava Comfort obsahuje okrem iného aj komfortné prvky výbavy v podobe výškovo nastaviteľného sedadla vodiča, kožou potiahnutý veniec volantu a radiacej páky, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania s alarmom a manuálnu klimatizáciu. Posádka tiež ocení služby Bluetooth a ovládanie audiosystému na volante.

Najvyššia výbava Style prináša viacero dizajnových prvkov v exteriéri aj v interiéri novej i10. K tým patria napr. 15-palcové kolesá, maska chladiča v čiernej lesklej farbe, vonkajšie zrkadlá s integrovanými ukazovateľmi smeru, predné hmlovky, LED denné svetlá a predné projektorové svetlomety so statickým prisvecovaním zákrut. Výbava Style ponúka aj elektrické otváranie zadných okien, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá a automatickú klimatizáciu. O komfort pri parkovaní sa postarajú zadné parkovacie senzory.

Príplatková výbava

V novej generácii Hyundai i10 je veľký priestor na individualizáciu zvonka aj vnútri vozidla. Metalická farba vyjde na 490 € a strecha, lakovaná vo farbách Phantom Black alebo Tomato Red, stojí 500 €. Za príplatok 600 € má zákazník možnosť k výbave Comfort dokúpiť Dizajn Pack a Comfort Pack. Vyhrievané predné sedadlá a volant, zatmavené zadné okná a 16-zliatinové disky kolies obsahuje balík Style Pack, ktorý je k najvyššej výbave Style k dispozícii za 500 €, podobne ako Smart Pack s inteligentným kľúčom, vonkajšími chrómovanými kľučkami dverí a bezdrôtovým nabíjaním smartphonu za 400 €. K výbave Comfort je tiež možné doplatiť si 750 € za rádio s 8-palcovým farbeným LCD, službami Apple CarPlay/Android Auto a zadnú parkovaciu kameru. K najvyššej výbave Style je možné za 1 400 € získať integrovanú navigáciu s 8-palcovým farebným LCD, navigačné služby TomTom Live, asistent sledovania dopravných značiek ISLW, zadnú parkovaciu kameru a už čoskoro aj telematické služby Bluelink, ktoré umožnia zákazníkom ovládať niektoré funkcie auta na diaľku prostredníctvom smartphonu.

Predaj spustený od 1.2.2020

Cenník novej, v poradí tretej generácie i10 je platný od 1. februára 2020, čo je zároveň dátum, odkedy je možné túto novinku u predajcov Hyundai objednať. Prvé kusy novej i10-tky dorazia na sklady autorizovaných predajcov Hyundai už v priebehu februára. Súčasťou ponuky i10 je 5-ročná záruka bez obmedzenia najazdených km, ale aj zľava až 65% na kompletnú sadu 4 ks zimných pneumatík.

Tagy

Pokračovať v čítaní