Auto.sk Auto.sk

Novinky

Nové luxusné Bentley Flying Spur zrýchľuje až na 333 km/h

Rýchle, luxusné, komfortné a hlavne veľmi dobre ovládateľné má by Bentley Flying Spur tretej generácie.
Nové luxusné Bentley Flying Spur zrýchľuje až na 333 km/h

Rýchle, luxusné, komfortné a hlavne veľmi dobre ovládateľné má by Bentley Flying Spur tretej generácie.

Bentley konečne odhalilo očakávanú tretiu generáciu modelu Flying Spur. Vozidlo, postavené na rovnakej platforme ako Continental GT, neprešlo radikálnou zmenou dizajnu. Skôr ako o revolúcii môžeme hovoriť o evolúcii. V prípade nového vozidla sa Bentley zameralo na nové technológie a komfort. Zlepšenie jazdných vlastností má priniesť elektronické natáčanie všetkých štyroch kolies do zákruty, samozrejme, kombinované s inteligentným pohonom všetkých kolies. Bentley sa prostredníctvom aktívneho systému pohonu všetkých kolies snažilo eliminovať nedotáčavosť vozidla. Ak to podmienky vyžadujú, tak celý krútiaci moment je prenášaný výlučne na zadné kolesá.

Bentley

Nový vzduchový podvozok vraj dovoľuje výraznejšie meniť charakter vozidla v závislosti od zvoleného režimu jazdy. Rozdiel medzi komfortným a športovým režimom tak vzrástol. Novinkou sú nielen pokročilé šasy z hliníka a kompozitných materiálov, ale aj aktívne 48-voltové stabilizátory. Všetky tieto ingrediencie posúvajú zážitok z jazdy na úplne novú úroveň, aspoň to tvrdí Bentley vo svojej správe. Pri zrýchľovaní na 100 km/h v priebehu krátkych 3,8 s sa Flying Spur spoľahne na benzínový dvanásťvalcový twin-turbo motor s objemom 6,0 l. S výkonom 467 kW a s krútiacim momentom 900 Nm si ľahko poradí aj s nemalou hmotnosťou 2 437 kg a Flying Spur sa rozbehne až na rýchlosť 333 km/h. Benzínový W12 motor je spojený s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Bentley Flying Spur (15 obrázkov v galérii)

V porovnaní s predchodcom ponúkne tretia generácia výrazne viac vnútorného priestoru a to vďaka predĺženiu rázvoru náprav o 130 mm. Palubná doska do veľkej miery pripomína Continetal GT vrátane otáčajúceho sa centrálneho dotykového displeja. Otočením segmentu zmizne 12,3 palcový displej a na jeho mieste sa objaví trojica analógových ukazovateľov a po ďalšom otočení sa ukáže kryt, ktorý vyzerá ako pevná súčasť palubnej dosky. Samozrejmosťou je množstvo individuálnych prvkov výbavy, nový dizajn kolies a bohatá ponuka interiérových materiálov. Ak máte dosť peňazí, tak s objednávkou Bentley Flying Spur už nemusíte čakať, na cesty sa však prvé kusy novej generácie dostanú až v budúcom roku. Cena nového modelu začína pár tisíc nad hranicou 200 000 eur, lacnejšia bude osemvalcová verzia, na ktorú si ešte musíme počkať.

Tagy

Pokračovať v čítaní