Auto.sk Auto.sk

Novinky

Nové BMW M8 Competition Gran Coupé kombinuje luxus, výkon, priestor aj zábavu

BMW M8 Competition Gran Coupé má všetky "naj" v rámci modelov radu 8. Kombinuje najvyšší výkon, schopnosť driftovať, luxus, moderné technológie a zároveň je najpraktickejším autom v rámci radu 8.
Nové BMW M8 Competition Gran Coupé kombinuje luxus, výkon, priestor aj zábavu

BMW M8 Competition Gran Coupé má všetky "naj" v rámci modelov radu 8. Kombinuje najvyšší výkon, schopnosť driftovať, luxus, moderné technológie a zároveň je najpraktickejším autom v rámci radu 8.

Po BMW M8 kupé a kabriolet prichádza na scénu aj ostrá verzia "osmičkového" Gran Coupé. Prekvapenia z pohľadu techniky sme neočakávali, a ani sme sa ich nedočkali. Nemeckí konštruktéri použili rovnaký motor a prevodovku ako aj v ostatných "M" modeloch radu 8, v platnosti tak aj pre Gran Coupé ostáva už skôr zverejnený text:

"Prepĺňaný V8 motor s objemom 4,4 l s výkonom 441 kW vie spraviť poriadny prievan na ceste, a aj vďaka pohonu všetkých kolies dokáže podvozok vynikajúce parametre motora premietnuť do zrýchlenia pri štarte z miesta. Na stovku sa M8 Gran Coupé rozbehne v priebehu 3,3 s. BMW predstavilo rovno aj výkonnejšiu verziu Competition. Nárast výkonu o 19 kW je pri takýchto číslach skôr symbolický a pri zrýchlení na 100 km/h si polepší len o desatinu sekundy. Motor štandardne prenáša krútiaci moment prostredníctvom 8-stupňovej automatickej prevodovky na všetky štyri kolesá. Rovnako, ako v prípade BMW M5, aj práve predstavený model umožňuje po vypnutí stabilizácie jazdu s poháňaním výlučne zadných kolies. Majetní fanúšikovia driftovania tak neprídu o zábavu."BMW M8 Competition Gran Coupé (25 obrázkov v galérii)

K súčastiam extravagantného vzhľadu štvordverových vysoko výkonných športových vozidiel patria dynamicky natiahnutá silueta, svalnaté ramená a samostatný dizajn zadnej časti. Široké otvory na vstup vzduchu, M výduchy na blatníkoch, aerodynamicky upravené vonkajšie spätné zrkadlá, zadný spojler ako aj ďalšie špecifické prvky M majú za úlohu zvýšiť vizuálnu príťažlivosť výkonného modelu. Na začiatku predaja bude v ponuke aj špeciálna verzia BMW M8 Gran Coupé (limitovaná na 400 kusov). Medzi jej exkluzívne dizajnové prvky bude patriť zelená metalíza Aurora Diamond Green z ponuky BMW Individual s doplnkami vo farbe Gold Bronze. Rázvor modelov s označením Gran Coupé sa oproti dvojdverovým verziám nového BMW M8 predĺžil o 200 milimetrov. Na zadných sedadlách tak vznikol extra priestor a na krátke trasy je k dispozícii aj tretie zadné sedadlo.

Štandardná výbava nových modelov BMW M8 Gran Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé obsahuje Adaptívne LED svetlomety s technológiou BMW Laserlight, špeciálny M BMW Head-up Displej, M športové sedadlá, asistenčný systém vodiča Driving Assistant a parkovací asistent Parking Assistant. Najnovšie výdobytky v oblastiach ovládania a konektivity prináša štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional, doplnený o navigačný systém a o inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.

Tagy

Pokračovať v čítaní