Auto.sk Auto.sk

Novinky

Nové BMW 3 Touring je väčšie. Viac priestoru ako kufor získala posádka

Nové tlmiče BMW 3 Touring majú vozidlu pomôcť vyvážiť športové vlastnosti a komfort v takej miere, ako to nedokáže (podľa BMW) nik z konkurentov.
Nové BMW 3 Touring je väčšie. Viac priestoru ako kufor získala posádka

Nové tlmiče BMW 3 Touring majú vozidlu pomôcť vyvážiť športové vlastnosti a komfort v takej miere, ako to nedokáže (podľa BMW) nik z konkurentov.

Minulý rok v októbri sme prvýkrát mohli vidieť fotografie BMW radu 3, teraz nám bavorská automobilka ukázala aj vzhľad verzie kombi, ktoré po vzore sedanu medzigeneračne narástlo o 16 mm do šírky a rázvor náprav bol predĺžený o 41 mm. Väčšia je aj dĺžka vozidla, kde kombi získalo k dobru ďalších 76 mm. Väčšie vonkajšie rozmery sa len minimálne prejavili v batožinovom priestore, ktorý má teraz 500 l (nárast o 5 l). Z praktického hľadiska by mu však mohol pomôcť vyšší a širší nakladací otvor, o 3 cm nižšie sa posunula aj nakladacia hrana. Z väčších rozmerov vozidla bude výraznejšie ťažiť posádka. Posádka vpredu si užije väčší priestor pre ramená, pasažieri vzadu si zas môžu viac vystrieť nohy a všetci v aute budú mať viac priestoru v oblasti hlavy. Z pohľadu technológií dostalo nové BMW radu 3 niekoľko noviniek vrátane svetiel Laserlight, ktoré dosvietia do vzdialenosti 530 m, ale o tom sme už písali pri predstavení sedanu.

Hneď od začiatku predaja, prípadne krátko po jeho začiatku budú k dispozícii na výber tri naftové a tri benzínové motory. Na vrchole ponuky bude stáť BMW M340i xDrive Touring s benzínovým šesťvalcom s poriadnym výkonom 275 kW. Benzínovú ponuku dopĺňajú štvorvalce 320i Touring s výkonom 135 kW a 330i Touring s výkonom 190 kW. Rovnako dva štvorvalce a jeden šesťvalec nájdeme aj medzi naftovými motormi, ich výkon sa pohybuje od 110 kW do 195 kW. Dvojica slabších naftových motorov bude ako jediná štandardne ponúkaná so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok ich možno spojiť s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic, ktorá je štandardne dodávaná so všetkými ostatnými motormi.

BMW 3 Touring (25 obrázkov v galérii)

Z pohľadu jazdných vlastností by kufor navyše v prípade kombi nemal znamenať žiadnu výraznejšiu stratu za sedanom. Veď aj v tomto prípade sa konštruktérom podarilo dosiahnuť rovnomerné rozloženie hmotnosti na nápravy v pomere 50:50. Tuhosť vozidla vzrástla v porovnaní s predchodcom o 25 %. Nové tlmiče zas majú vozidlu pomôcť vyvážiť športové vlastnosti a komfort v takej miere, ako to nedokáže (podľa BMW) nik z konkurentov. Väčšinou takéto silné reči automobiliek berieme s rezervou, ale pravdou je, že BMW sa v tejto oblasti darí, čoho jasným príkladom je pre nás komfort podvozka BMW radu 5. Pre športovejších šoférov je k dispozícii aj odpruženie M Sport so zníženou výškou podvozka o 10 mm. Oficiálne predstavenie nového BMW radu 3 Touring je naplánované v rámci podujatia #NextGen 25.7. 2019 a s predajom sa začne 28. septembra 2019.

Tagy

Pokračovať v čítaní