Auto.sk Auto.sk

Novinky

Nové Audi A1 narastie a bude konkurenciou pre Mini

Od Audi A1 máme, podľa zdrojov z prostredia automobilky, očakávať lepšiu dynamiku ale aj komfort. Chýbať nebude ani podvozok s adaptívnym pružením.
YouTube

Od Audi A1 máme, podľa zdrojov z prostredia automobilky, očakávať lepšiu dynamiku ale aj komfort. Chýbať nebude ani podvozok s adaptívnym pružením.

Druhá generácia Audi A1 bude dynamickejšia a zároveň komfortnejšia v porovnaní so svojím predchodcom. Hlavným cieľom je postaviť konkurenta pre Mini. Informáciu priniesol portál Autocar, odvolávajúc sa na zdroje z prostredia automobilky. Na dosiahnutie protichodných cieľov, lepšia dynamika a komfort, pripravuje Audi viacero zmien.

Druhá generácia bude postavená na novej platforme s výrazne prepracovaným podvozkom, ktorý bude disponovať príplatkovým adaptívnym pružením. O pohon sa postará nová paleta motorov a prevodoviek. Z pohľadu koncernu však nepôjde o žiadne novinky. Základnou motorizáciou bude s takmer 100 % istotou benzínový trojvalec s objemom 1,0 l. V hierarchii bude nad ním nový štvorvalec 1,5 TSI, ktorý sa postupne udomácňuje v množstve koncernových modelov. Športová verzia S1 by mala pod kapotu dostať benzínový motor s objemom 2,0 l. Celkom pravdepodobné je, že Audi v prípade malého auta z ponuky úplne vynechá naftový motor, ktorého predaje majú klesajúcu tendenciu.

Pozrite si vo videu fotky maskovaného Audi A1

Zmeny zasiahnu aj dizajn auta. Základný model Audi sa má posunúť bližšie k ostatným vozidlám značky vzhľadom, ale aj pocitom z auta. Nová A1 narastie do dĺžky a do šírky, čo sa odrazí na veľkosti vnútorného priestoru. V tomto ohľade pomôže aj použitie novej platformy MQB A0. Všetky nové autá, ktoré na nej koncern postavil (nový Seat Ibiza, VW Polo), ponúkajú výborný pomer medzi vonkajšími rozmermi a vnútorným priestorom. Na oficiálne informácie si však ešte musíme počkať. Predstavenie druhej generácie Audi A1  očakávame niekedy v prvej polovici roka 2018, pravdepodobne v marci na autosalóne v Ženeve.

Tagy

Pokračovať v čítaní