Auto.sk Auto.sk

Novinky

Najlepšie trojročné jazdenky - ktoré to sú?

Prinášame top päť najspoľahlivejších trojročných jazdeniek.
Najlepšie trojročné jazdenky - ktoré to sú?

Kúpa zánovného vozidla so sebou prináša isté výhody, a práve preto sa množstvo ľudí uchyľuje k tejto možnosti. Pokiaľ sa bavíme konkrétne o trojročných vozidlách, jednou z výhod je najmä jeho aktuálna cena. Je výrazne nižšia, ako keby bolo vozidlo zakúpené v predajni a v podstate ide stále o „nové“ auto. Za predpokladu, že ho za dobu prevádzky nestihol bývalý majiteľ rozbiť a za lacný peniaz pozliepať dokopy, ide o zaručene výhodnú kúpu. Zoznam najspoľahlivejších trojročných jazdeniek vytvorila organizácia známa pod skratkou TÜV:

Volvo V40

Majitelia tejto značky si ju nevedia vynachváliť. Volvo prezentujú ako záruku kvality a spoľahlivosti. To môže potvrdiť model V40, pretože za 3 roky prevádzky si servis vyžiadalo len 4,3% vyrobených kusov.

Mercedes triedy A

Foto: Mercedes

Od prémiovej značky by sme kvalitu mali už vopred očakávať. Aj keď tomu tak nie je vždy, Mercedes-Benz triedy A patrí medzi tie spoľahlivejšie. Až 96% áut, podrobených pravidelnému servisu, nevykázalo žiadnu poruchu a pri zvyšných štyroch percentách išlo len o banality.

Audi A3

Ani tomuto modelu sa nedarilo zle. Takmer 96% vyrobených kusov si nevyžiadalo servisný zásah. Zvyšné percentá patrili vozidlám, pri ktorých sa prejavoval problém s brzdovými kotúčmi.

Volkswagen  Beetle

Foto: VW

Najnovšiemu chrobákovi sa tiež nedarilo zle. V prvých troch rokoch prevádzky vyžadovalo zákrok mechanika necelých 6% vyrobených kusov.

Opel Astra

Astra má za sebou nie príliš lichotivú históriu. Automobilka to však nevzdáva, a pokiaľ ide o nové modely, 94% z nich si za prvé 3 roky prevádzky nevyžadovali servisný zásah.

Článok vznikol v spolupráci s Gafa Auto.

Pokračovať v čítaní