Auto.sk Auto.sk

Novinky

Na stavbu tejto Toyoty Camry spotrebovali polmilióna kociek lega

Toyota Camry z lega je o 400 kg ťažšia ako originál. Jej stavba si vyžiadala 900 hodín práce.
Na stavbu tejto Toyoty Camry spotrebovali polmilióna kociek lega

Toyota Camry z lega je o 400 kg ťažšia ako originál. Jej stavba si vyžiadala 900 hodín práce.

Vedeli ste, že existujú aj profesionálni tvorcovia s certifikátom Lego. Zrejme nie. Na svete ich je totiž len 14 a Ryan McNaught je jediným z južnej pologule. Vo svete je známejší skôr vďaka svojmu pseudonymu The Brickman. Jeho najnovším počinom je model Toyota Camry, postavený z lega v životnej veľkosti. Ak sa vám legové kocky zdajú ľahké, možno vás prekvapí hmotnosť auta dve tony, čo je o 400 kg viac ako skutočná verzia. Aby The Brickman dosiahol požadovanú pevnosť, musel ich totiž použiť až 500-tisíc. Zabralo mu to počas ôsmich týždňov celkovo 900 hodín práce. Výroba skutočného auta pritom trvá 40-krát kratšie. 

Toyota Camry lego
Foto: Toyota


"Som nadšený premiérou môjho najnovšieho výtvoru z Lega, Toyoty Camry na výstave Brickman Awesome v Melbourne. Postavil som ju za dva mesiace, použil som viac ako 500 tisíc kociek a s výsledkom som veľmi spokojný. Neviem sa dočkať na reakcie divákov. Veľmi sa teším zo spolupráce s Toyotou, ktorá mi umožnila postaviť moje prvé auto z kociek Lego,” povedal McNaught.

Toyota Camry lego
Toyota Camry Foto: Toyota

Podobných netradičných projektov sme už videli niekoľko. Minulý rok predviedol McLaren na podujatí v Goodwode svoj model 720S, postavený z lega.

Zaujímavý pokus vznikol aj pred dvoma rokmi v Británii. Lexus, sesterská značka Toyoty, predviedol vernú kópiu hybridného modelu IS 300, vyrobeného technikou origami. Základným stavebným prvkom sú v tomto prípade hárky nastrihaného kartónu. 

Lexus IS 300h
Lexus IS 300h Foto: Lexus

Zaujímavosťou je, že vyrobený model Lexus IS 300h je schopný jazdy. Replika hybridného sedanu je elektromobil. Poháňajú ho elektromotory priamo napojené na kolesá z kartónu. Päť ľudí pracovalo na tomto projekte tri mesiace a spotrebovali 1700 hárkov kartónu. Hmotnosť vozidla presiahla v tomto prípade jednu tonu.

Tagy

Pokračovať v čítaní