Auto.sk Auto.sk

Novinky

Modernizovný Megane prichádza aj ako plug-in hybrid. Poznáme ceny

Hlavnou novinkou je plug in hybridný pohon. Zatiaľ je dostupný len s karosériou Grandtour, neskôr sa dostane aj do sedanu.
Modernizovný Megane prichádza aj ako plug-in hybrid. Poznáme ceny Renault

Renault Megane prešiel modernizáciou a prináša viacero vylepšení. Spredu ho môžeme spoznať vďaka novému nárazníku so zmenenou maskou chladiča, chrómovanému orámovaniu hmlových svetiel a prívodom vzduchu. Tvar zmenil aj zadný nárazník.

Zadná časť auta je ozdobená novými dekoratívnymi prvkami. Po zotmení priťahujú pozornosť podsvietené vnútorné kľučky na dverách. Šestnásť až osemnásť palcové disky a anténa v tvare žraločej plutvy dodáva novému modelu atraktívny vzhľad.
Všetky svetlá sú vybavené LED technológiou. Svetlá denného svietenia sú v tvare písmena C v stopercentnom LED prevedení a svetlomety Full LED PURE VISION sú k dispozícií v štandardnom vybavení už od základnej verzie výbavy.

Foto: Renault

Výrazným prvkom v interiéri je najmä plne digitálny 10,2 palcový prístrojový štít, ktorý zobrazuje dôležité jazdné informácie priamo pred očami vodiča. K dispozícii je multimediálny systém novej generácie EASY LINK s veľkým dotykovým 7 alebo 9,3 palcovým displejom. Systém, ktorý je kompatibilný s Android Auto a Apple CarPlay, umožňuje personalizáciu nastavení rôznych parametrov automobilu.

Foto: Renault

Okrem verzie Life, Zen a Intens prichádza Megane na trh aj s verziou R.S. Line, ktorá nahrádza doterajšiu GT Line verziu. Vyznačuje sa špeciálnym označením s R.S. logom na predných blatníkoch a na dverách kufra automobilu. Má dvojitú chrómovanú koncovku výfuku, sedemnásť palcové disky kolies z ľahkých zliatin s diamantovým efektom, čalúnením R.S. Line Alcantara s červeným prešívaním a vyhrievanými športovými sedadlami.

Naftové a benzínové motory v ponuke dopĺňa už aj plug-in hybridná verzia s výkonom 160 koní. Vďaka batérii s kapacitou 9,8 kWh (400V) nový Megane E-TECH Plug-In Hybrid disponuje dojazdom, ktorý umožňuje v plne elektrickom režime prekonávať trasy s dĺžkou až 50 km pri rýchlosti do 135 km/h v kombinovanej verzii (WLTP) a až 65 km v mestskom režime (WLTP City). Nový Renault Megane Grandtour E-TECH 160 Plug-In Hybrid je k dispozícii v troch úrovniach výbavy: Zen, Intens a R.S. Line. 
Ceny nového Renaultu Megane začínajú na 14 790 eur vo verzii so spaľovacími motormi a na 27 290 eur vo verzii E-TECH 160 Plug-In Hybrid v karosárskej verzii Grandtour. Vo verzii sedan bude k dispozícií od roku 2021.

Ceny Renault Megane

Ceny Renault Megane Grandtour

Tagy

Pokračovať v čítaní