Auto.sk Auto.sk

Novinky

Modernizovaný Fiat Tipo sa ukazuje na neoficálnych fotkách aj ako "crossover"

Nové Tipo príde aj v crossover verzii. O pohone všetkých kolies však nemôže byť reč, a či sa dočká zvýšeného podvozku, je tiež otázne.
Modernizovaný Fiat Tipo sa ukazuje na neoficálnych fotkách aj ako "crossover"

Prvé fotografie zrejme vznikli priamo v tureckom výrobnom závode a zverejnené boli na facebokovej stránke Piedi Pesanti. Na fotografii prednej časti môžeme vidieť nové logo, nové LED svetlá a novú prednú masku. Zmenilo sa aj okolie hmlových svetiel. To podstatné však nie je na fotke zreteľne vidieť. Vychádzať môžeme z informácií Piedi Pesanti, podľa ktorých je Tipo na fotke zachytené v "crossover" verzii. Očakávať teda môžeme príchod novej verzie s ochrannými plastami v spodnej časti karosérie. Na pohon všetkých kolies môžeme v tomto prípade zabudnúť, otázne je aj prípadné zvýšenie podvozku. Zmeny budú v tomto smere viac menej len kozmetické, ale ide o správny krok výrobcu. Vzhľad, pripomínajúci crossover, dnes zlepšuje predaj a to Fiat aj v prípade modelu Tipo potrebuje.

V ineteriéri to na revolučné zmeny nevyzerá. Prístrojový panel sa v duchu dnešnej doby zmenil na digitálny. Ostatné časti sa na nekvalitných fotkách zdajú viac - menej rovnaké. Výnimkou je akurát dotykový displej, položený na palubnej doske. Určité zmeny sa udejú aj pod kapotou. Najviac skloňovaná je mild hybridná jednotka s benzínovým trojvalcom s objemom 1,0 l. V súčasnosti sa Tipo spolieha na atmosférický motor 1,4 l s výkonom 70 kW a turbomotor s rovnakým objemom a výkonom 88 kW. Kombi je dostupné aj s naftovým agregátom 1,6 Multijet.

Tagy

Pokračovať v čítaní