Auto.sk Auto.sk

Novinky

Modernizované Suzuki Vitara dostane záruku 10 rokov na motory

Až 10 rokov alebo 200 000 kilometrov - takúto záruku poskytne Suzuki na motor a prevodovku modernizovaného modelu Vitara.
Modernizované Suzuki Vitara dostane záruku 10 rokov na motory

Až 10 rokov alebo 200 000 kilometrov - takúto záruku poskytne Suzuki na motor a prevodovku modernizovaného modelu Vitara.

Modernizovaná Vitara bola už novinárom predstavená aj na Slovensku. O vonkajších zmenách sme už písali koncom júla. Najvýraznejšou zmenou prešla predná maska s vertikálnym členením a množstvom chrómu. Vitara aj vďaka drobným úpravám pôsobí stále moderne, a preto neočakávame, že by ustúpila z pozície najpredávanejšieho SUV na slovenskom trhu.

V prípade Vitary nás zaujímalo, ako výrobca pristúpi k interiéru. Z nášho pohľadu išlo o najslabší článok v mozaike. Na fotkách pôsobil dizajn vnútorného priestoru pekne, ale naživo bolo ťažké prehliadnuť nižšiu kvalitu použitých materiálov. Aj preto Suzuki pristúpilo k niekoľkým zmenám. Palubná doska je na dotyk mäkšia, prístrojový panel dostal do svojho stredu malý farebný displej, na dverách v časti nad vnútornou kľučkou sme našli látkový poťah a Vitara hneď pôsobí hodnotnejšie. Jasné, zďaleka nejde o interiér luxusného auta, ale pár drobných úprav Vitare pomohlo, aj keď sa to z fotiek nemusí zdať.

Suzuki Vitara 2019
Suzuki

O pláne vypustiť z ponuky benzínový motor 1,6 l VVT sme už skôr informovali a rovnako dopadol aj jediný naftový agregát 1,6 DDiS. Pohon budú mať na starosti turbo motory 1,4 Boosterjet a 1,0 l Boosterjet. Oba sú k dispozícii aj s automatickou šesťstupňovou prevodovkou. Alternatívou je manuál s piatimi stupňami (1,0 l) a šiestimi stupňami (1,4 l). Malé litrové trojvalce sa na Slovensku netešia veľkej dôvere verejnosti a mnohí ich odsudzujú bez toho, aby ich vyskúšali. Suzuki sa s týmito predsudkami rozhodlo bojovať netradičným spôsobom. Na motory a prevodovky poskytne záruku až na desať rokov, alebo 200 000 km podľa toho, čo nastane skôr. Podmienkou záruky je dodržiavanie servisných predpisov značky (výmena náplní a filtrov v predpísaných intervaloch atď.) Podmienkou však prekvapivo nie je nutnosť servisovať vozidlo v autorizovanom servise Suzuki. Pri prípadnej záručnej oprave treba dodržanie servisných predpisov vydokladovať. Záruka na desať rokov alebo 200 000 km je v našich podmienkach výnimočná, zvlášť pokiaľ hovoríme o malých turbomotoroch. Rovnakú záruku ponúka výrobca aj pre model SX4 S-Cross.

Suzuki Vitara 2019
Suzuki

Na záver ešte informácia o cene vozidla, ktorá sa mierne zmenila aj vzhľadom na ponuku nových motorov. Záujemcovia o Vitaru si musia prichystať minimálne 14 790 eur za verziu s pohonom prednej nápravy a motorom 1,0 l Boosterjet. Vrchol ponuky tvorí Vitara s pohonom všetkých kolies, motorom 1,4 Boosterjet a automatickou prevodovkou, za ktorú si Suzuki vypýta 23 030 eur. Navyše sa pripláca už len za metalízu (400 eur),prípadne za dvojfarebnú karosériu (900 eur).

Suzuki

Tagy

Pokračovať v čítaní